Česká sportovní platforma Livesport chystá setkání pro vývojáře a technologické nadšence

Michal PtáčekMichal Ptáček

Už 11 let na internetu působí česká společnost Livesport, která měsíčně zprostředkovává rychlé sportovní výsledky pro zhruba 75 milionů uživatelů z celého světa. Respektive pro 75 milionů uživatelů u své webové platformy a 38 milionů uživatelů u své mobilní aplikace.

Taková čísla, díky kterým se původně garážový Livesport dostal do pozice nejsilnějšího hráče v oboru, už samozřejmě vyžadují poměrně složitou technologickou infrastrukturu a použití moderních technologií. I to je důvod proč společnost od loňského podzimu pravidelně pořádá také vlastní konference/akce s názvem Livesport Talk, na kterých se právě nejnovější tech novinky a trendy rozebírají.

esa1

Přečtěte si takéFrank Salzgeber z Evropské kosmické agentury ESA: Chceme, aby v Evropě vznikaly projekty jako SpaceXFrank Salzgeber z Evropské kosmické agentury ESA: Chceme, aby v Evropě vznikaly projekty jako SpaceX

Po minulém zaměření se na technologii Node.js, se tentokrát, konkrétně 23. listopadu ve smíchovském Impact Hubu, nadšenci do technologií budou mít šanci dozvědět něco o těchto tématech:

Jak dáváme řád kurzovému chaosu

API tým Livesportu sbírá data od téměř stovky stále se měnících zdrojů, které často chybují. Vedoucí týmu prozradí, jak se s tím vypořádávají – a také, jak se data dostanou od zdroje až k uživatelům za několik sekund.

Organizace projektů z pohledu product ownera

Lidé z Livesportu předvedou, jak se posunuli od mikromanagementu k agilnímu vývoji, jakými metodikami se inspirovali (spoiler: Scrum) a jak je upravili.

livesport

HTTPS pro 1 milion spojení za sekundu

Co se musí stát, když přechod na HTTPS neznamená jen koupení certifikátu a změnu konfigurace webserveru? Šéf programátorů v Livesportu ukáže, jak postupovali a jaké výzvy řešili při přechodu jejich služby na šifrovaný protokol.

Začátek akce je naplánován na 17:30. Registrace je zdarma a provést ji můžete předem přímo na webu Livesport Talku zde.

Podívejte se, jak vypadala pražská konference o práci s daty a technologii Elastic

0Zobrazit komentáře

Český DataScriptkterý se již přes 10 let zaměřuje na školení v oblasti IT, konkrétně pak složitějších témat kolem administrace, automatizace, devops, s cílením na open source technologie, uspořádal v minulém týdnu svoji dosud největší celodenní konferenci, která dostala jako hlavní témata tzv. Elastic Stack a ElasticSearch – technologii, která pomáhá s analýzou a práci s rozsáhlými daty a hledáním v nich. A CzechCrunch byl u toho.

ElasticSearch je hlavním tématem větších serverů, především pak v oblasti e-commerce, kde je vyhledávání jedním z nejpalčivějších problémů. V prostorách kongresového sálu v IKEMu se tak objevilo 5 řečníků, kteří v pěti hodinových blocích ukázali na reálných příkladech jak analyzovat získaná data s desítky miliony záznamů, jak využít v ElasticSearch češtinu nebo pohledy do analýzy vyhledávání u velkých firem jako NEWTON Media či Gransy, provozující například populární vyhledáváč a registrátor domén Subreg.cz.

Přečtěte si takéUber se naplno vrací do Brna. Soud zrušil veškerá předběžná opatřeníUber se naplno vrací do Brna. Soud zrušil veškerá předběžná opatření

Konference se nakonec zúčastnilo takřka 200 lidí, pro DataScript je to pak druhá podobně velká akce – kdy naposledy šlo o konferenci zaměřenou na Microservices.

Hlavní specializace DataScript jsou totiž on-demand workshopy a kurzy šité na míru firmám a zároveň tzv. Morning Talks, což jsou pravidelná ranní setkání v týdenním invervalu, zaměřená na různá IT témata.

Microservices_2 23.8.2017

Mezi těmi je v následujících týdnech například řeč o technologiích Ansible, Zabbix či Red Hat – Openshift či již zmíněný ElasticSearch nebo třeba Kubernetes. Morning Talks se konají zhruba poslední 2 roky, uskutečněno bylo již přes 80 akcí a všechny následující jsou na 9 hodinu ráno v prostorách Inspiration Hubu na Praze 7.

Jejich kompletní přehled najdete zde.

MorningTalks_2

Ukázka z pravidelných Morning Talks.