Česká VR hra Beat Saber byla nominována mezi 10 nejlepších her roku ve virtuální realitě

beatgames
0Zobrazit komentáře

O české VR hře Beat Saber, za kterou stojí trio Ján Ilavský, Jaroslav Beck a Vladimír Hrinčár, jsme se zmiňovali podrobněji už v posledním rozhovoru s Jaroslavem Beckem, ve kterém tento talentovaný hudební skladatel prozradil, že si během prvních 3 týdnů hru stáhlo na 100 tisíc hráčů a zaplatila se během několika hodin. Není proto překvapením, že si hry v pozitivním smyslu všimla i odborná veřejnost, díky čemuž se nyní československá trojice bude ucházet o titul nejlepší VR hry roku, na kterou byl Beat Saber, respektive jeho mateřská firma Beat Games, nominován.

Udílení cen VR Awards 2018 má proběhnout 16. října v Londýně a Beat Games budou soupeřit v kategorii s celkem 9 dalšími firmami, včetně legendárních Bethesda Softworks a jejich hrami Fallout 4 VR či The Elder Scrolls V: Skyrim VR. CEO Beat Games Jaroslav Beck k tomu dodává, že pro tým není zásadní možná výhra, ale už samotná nominace na tak prestižní akci.

beatsaber

Beat Saber se chystá ještě v průběhu letošního roku na vydání na nové platformě, konkrétně na Playstation VR, která se připojí ke stávající počítačové verzi pro VR brýle Oculus Rift či HTC Vive. Již brzy by navíc měly být do hry přidány dodatečné úrovně se zcela novou hudbou.

071018_SPIN_MP

Přečtěte si takéStartup na půjčování elektrických koloběžek Spin míří do Evropy. Dostat se má i do ČeskaStartup na půjčování elektrických koloběžek Spin míří do Evropy. Dostat se má i do Česka

Mimo Beat Games a jejich Beat Saberu se na letošních VR Awards objeví také česká firma VRgineers, a to rovnou ve dvou kategoriích. Soutěžit bude o nejlepší VR headset roku s brýlemi VRHero 5K Plus, které předcházely nové verzi XTAL, a také v kategorii Rising VR Company of the Year – nejvýraznější firma roku.

xtaltop

Foto: VRgineers, Beat Games

Diskuze (0)

Novinka

Anonym