České AnyoneGo představilo nový vozík pro menší handicapované psy. Vyrábí ho na 3D tiskárně

Nela VítováNela Vítová

anyonego-pes
0Zobrazit komentáře

Nejsou to jen lidé, pro koho je invalidní vozík často neopomenutelnou součástí života, na kterou handicapovaný člověk prakticky nestále spoléhá. Pomoc invalidního vozíku uvítají také handicapovaná zvířata, na jejichž potřeby se v tomto ohledu zaměřuje český startup AnyoneGo. Brněnská firma se na výrobu vozíků pro psy, které vyrábí pomocí 3D tisku, specializuje už několik let, má za sebou několik produktů a nyní přichází s novým, který tvůrci považují za svou vlajkovou loď. Jde o vozík pro menší psí plemena, který v nabídce dosud chyběl.

Největší zajímavostí na způsobu výroby AnyoneGo je právě technologie 3D tisku, která zajišťuje možnost vyrobit invalidní vozík každému zvířeti přímo na míru. K dosud nabízeným variantám pro střední a větší psy nyní navíc přibude model AnyoneGo PetSmall pro menší psí plemena.

Nová varianta vznikla především díky dalšímu pokroku v předchozí technologii a také velmi důležité zpětné vazbě od předchozích zákazníků. „Jednotlivá psí plemena i typ jejich postižení se výrazně liší, takže každý náš výrobek je svým způsobem unikát, byť postavený na stejných konstrukčních principech a technologiích,“ vysvětluje unikátní proces výroby každého vozíku šéfdesignér vývoje AnyoneGo Jan Jiránek.

anyonego3

Model z nové řady PetSmall pro menší plemena psů

Jednu z menších verzí již nyní v Česku využívá deset handicapovaných psů. Konkrétně jde o tři varianty rozdělené podle kvality použitých materiálů, úrovně designu, technologie využité při výrobě a samozřejmě ceny. Jejich hlavní rozdíl spočívá především v odlišném využití vozíku, které záleží na životním stylu psa. Zatímco řada Standard je určena především pro užití uvnitř domu či pro klidné procházky v méně náročném terénu, řadu Exclusive může pejsek naopak využít díky odolným materiálům i v náročnějším terénu. Ceny začínají na 12 500 korunách.

Je však také možné si nechat před zahájením výroby upravit jednotlivé parametry na míru včetně volby barvy vozíku. „Se všemi našimi klienty se snažíme zůstat v kontaktu i po skončení výrobního procesu a samotném předání vozíčku. Jejich postřehy a zkušenosti z praxe nám pomohly vyvinout novou generaci vozíku, jehož vylepšení zvyšují komfort handicapovaných psů i jejich majitelů při manipulaci a používání,“ doplňuje Ivan Lukáš, CEO AnyoneGo.

anyonegoanigo

Všechny vozíky jsou téměř celé vyráběny na 3D tiskárně Ultimaker 2 s výjimkou výplně sedla pro upevnění postižených končetin, pneumatik, upevňovacích popruhů a magnetů. Již v této chvíli je nová řada připravena na spuštění velkovýroby, na rozdíl od zbytku sortimentu. Dvě větší velikosti jsou doposud vyráběny pouze na zakázku podle rasy a velikosti přímo danému psovi z důvodu zajištění většího pohodlí a následného testování. Na míru si lze nicméně nechat vyrobit i nový, nejmenší model.

Cena vozíku PetSmall závisí na požadované kvalitě. Úroveň Standard je v prodeji za 12 500 korun, o něco lepší varianta Premium vyjde na 15 500 korun a nejbytelnější Exclusive lze koupit za 19 500 korun. Vozík by měl dorazit ke svému majiteli během týdne až jednoho měsíce.

anyonego

Verze invalidního vozíku určená pro větší psí plemena

Foto: AnyoneGo

Rubriku Startupy podporujíjt-retina