Českou aplikaci Thunderly, která umí v reálném čase mapovat blesky, si stáhlo za 3 týdny 50 tisíc lidí

Aplikace od českých tvůrců Thunderly využívá živá meteorologická data k zobrazení blesků různě po světě v reálném čase. Uživatel je může pozorovat na 3D mapě světa, případně zaměřit v okolí své lokality. Jakmile se nějaký blesk objeví, aplikace přehraje zvuk, telefon se začne chvět a přes blesk fotoaparátu blikat.

Tak jednoduše se dá popsat nový nápad dvou českých tvůrců, designera Jaromíra Kavana a vývojáře Jana Pleška, kteří s Thunderly vyhráli poslední kolo tradiční soutěže aplikací AppParade a nedávno se ukázali i na populárním serveru ProductHunt.

falcon9

Přečtěte si takéSpaceX úspěšně vyneslo do vesmíru internetové satelity. Přistání části rakety nedopadlo dle představ

Jaromír Kavan, jeden z tvůrců, pro CzechCrunch dodal, že si aplikaci za 3 týdny stáhlo již více než 50 tisíc lidí a objevila se také na třetím místě v bezplatné sekci Počasí na americkém App Store. Aplikace využívá data ze tří zdrojů, včetně NASA s pouze vteřinovým zpožděním na 3D mapě. Jsou v ní navíc v reálném čase zobrazené mraky, polární záře nebo nasvícení zeměkoule podle denní doby (den a noc).

V App Store aplikace sklidila vlnu kritiky, především proto, že v ní často uživatelé nic nevidí, protože v jejich dosahu jednoduše není žádná bouře a také kvůli bugům v první verzi. Samotné ovládání a pohyb na mapě je ovšem velmi jednoduchý – z mapy jsou navíc odstraněny ulice a některé detaily, takže se lze více soustředit právě na blesky v oblastech, které jsou zaznačeny barevně. Aplikace je momentálně dostupná pouze pro iOS a stahovat ji můžete zde.

thunderly