Českou aplikaci Thunderly, která umí v reálném čase mapovat blesky, si stáhlo za 3 týdny 50 tisíc lidí

0Zobrazit komentáře

Aplikace od českých tvůrců Thunderly využívá živá meteorologická data k zobrazení blesků různě po světě v reálném čase. Uživatel je může pozorovat na 3D mapě světa, případně zaměřit v okolí své lokality. Jakmile se nějaký blesk objeví, aplikace přehraje zvuk, telefon se začne chvět a přes blesk fotoaparátu blikat.

Tak jednoduše se dá popsat nový nápad dvou českých tvůrců, designera Jaromíra Kavana a vývojáře Jana Pleška, kteří s Thunderly vyhráli poslední kolo tradiční soutěže aplikací AppParade a nedávno se ukázali i na populárním serveru ProductHunt.

falcon9

Přečtěte si takéSpaceX úspěšně vyneslo do vesmíru internetové satelity. Přistání části rakety nedopadlo dle představSpaceX úspěšně vyneslo do vesmíru internetové satelity. Přistání části rakety nedopadlo dle představ

Jaromír Kavan, jeden z tvůrců, pro CzechCrunch dodal, že si aplikaci za 3 týdny stáhlo již více než 50 tisíc lidí a objevila se také na třetím místě v bezplatné sekci Počasí na americkém App Store. Aplikace využívá data ze tří zdrojů, včetně NASA s pouze vteřinovým zpožděním na 3D mapě. Jsou v ní navíc v reálném čase zobrazené mraky, polární záře nebo nasvícení zeměkoule podle denní doby (den a noc).

V App Store aplikace sklidila vlnu kritiky, především proto, že v ní často uživatelé nic nevidí, protože v jejich dosahu jednoduše není žádná bouře a také kvůli bugům v první verzi. Samotné ovládání a pohyb na mapě je ovšem velmi jednoduchý – z mapy jsou navíc odstraněny ulice a některé detaily, takže se lze více soustředit právě na blesky v oblastech, které jsou zaznačeny barevně. Aplikace je momentálně dostupná pouze pro iOS a stahovat ji můžete zde.

thunderly

Diskuze (0)

Novinka

Anonym