Český Bazoš.cz vstupuje do Polska

bazz

Po takřka třinácti letech fungování a budování pozice jedničky mezi inzertními portály v Česku, expanduje portál Bazoš na další trh mimo své domovské Česko, Slovensko a již kdysi experimentálně testované Rakousko. Bazos je totiž nově dostupný i v Polsku na doméně Bazos.pl, kde figuruje pod stejným názvem, včetně diakritiky.

V Česku a na Slovensku dosahuje intertní portál návštěvnosti kolem 700 tisíc unikátních uživatelů denně, každý den navíc přibude zhruba 100 tisíc nových inzerátů. Z těchto čísel na Česko připadá zhruba polovina, a v tuzemské databázi je momentálně k dispozici přes 1 milion aktivních inzerátů.

applepay-1

Přečtěte si takéApple Pay přichází do Česka. Jeho dostupnost se očekává do konce letošního roku

Byznys model Bazoše je vcelku jednoduchý. Nenabízí žádnou placenou inzerci, mimo kontextové reklamy a partnerství s knihkupectvím, všechny inzeráty jsou navíc v základu zdarma, ale lze je zviditelnit topováním za pomoci SMS zprávy za 59 Kč nebo bankovním převodem či kartou za 39 korun.

bazosplt

Bazoš v Polsku

Bazoš nikdy nezískal žádnou investici, nikdy neprošel zásadními vizuálními změnami, a i přesto je v rukou zakladatele Radima Smičky jedním z nejúspěšnějších inzertních portálů v Česku a na Slovensku. Na paty mu šlape konkurence v podobě Sbazaru, Aukra či Letgo a relativně nově také inzertní portál Facebook Marketplace, spadající pod největší sociální síť.