Český carsharing HoppyGo začíná do vybraných aut přidávat elektrické koloběžky

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hoppygo-kolobezky
0Zobrazit komentáře

Elektrické koloběžky jsou dnes ve světě obrovským trendem a začínají si na ně zvykat i Češi. V Praze s nimi operuje americký startup Lime a jako alternativu během cestování je nyní nabídne také největší český P2P carsharing HoppyGo. Prozatím se třemi vybranými vozy si můžete zapůjčit až tři elektrické koloběžky najednou, které lze využít například na pohyb v cílové destinaci.

HoppyGo, za nímž stojí Škoda Auto DigiLab a Leo Express, má aktuálně zhruba 40 tisíc uživatelů a stále roste s tím, jak lidé začínají poznávat, jak vlastně sdílení aut mezi sebou funguje. „Zaměřujeme se na větší vzdálenosti a delší pronájmy. Průměrně se u nás půjčuje auto na 3,5 dne, během kterých se najede 160 kilometrů. HoppyGo je hlavně na cestu z města, na výlety, kam třeba není dobré spojení hromadnou dopravou,“ popisoval před několika týdny hlavní využití HoppyGo jeho šéf Jan Charouz.

Právě na ty, kteří si půjčují auta přes HoppyGo na různé výlety po celé zemi, míří novinka v podobě elektrických koloběžek, jež si můžete objednat do kufru tří prémiových vozů Škoda. V HoppyGo vsadili na elektrické koloběžky CityBug 2S, které dosahují maximální rychlosti 22 km/h, mají dojezd až 20 kilometrů a využívají je v Leo Expressu.

hoppygo-kolobezky2

HoppyGo k autu nově půjčí i elektrickou koloběžku

Koloběžky jsou skládací, takže se snadnou vejdou do kufru. Půjčit si je v aplikaci zatím můžete ve třech vozech z kategorie Business: Škoda Kodiaq a Škoda Superb v nejvyšší výbavě Laurin & Klement a Škoda Superb Combi. Stačí zvolit filtr „Auto s koloběžkou“ a je potřeba vždy jen ověřit, kolik koloběžek je právě volných. Podle toho, jak moc se bude alternativní dopravní prostředek půjčovat, plánuje HoppyGo přidávat další elektrické koloběžky.

Josef Prusa_Prusa Research_005

Přečtěte si takéJosef Průša patří podle prestižního časopisu MIT Technology Review mezi největší inovátory v EvropěJosef Průša patří podle prestižního časopisu MIT Technology Review mezi největší inovátory v Evropě

„Boom koloběžek neminul ani nás v HoppyGo, ale oproti jiným firmám vidíme potenciál koloběžek hlavně mimo město. Náš uživatel si může vypůjčit auto, vyjet s ním na výlet a kdekoli na cestách se ještě projet na dvou kolech,“ komentuje spuštění služby Jan Charouz.

hoppygo-kolobezky3

Elektrickou koloběžku najdete složenou v kufru

Diskuze (0)

Novinka

Anonym