Český Enern a další investoři nalili dvě miliardy korun do Docplanneru, který u nás provozuje ZnámýLékář.cz

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

pavel-mucha-enern2

Foto: Enern

Pavel Mucha, partner Enernu

0Zobrazit komentáře

Globální platforma pro rezervaci zdravotní péče Docplanner, která vznikla před sedmi lety v Polsku a dnes ji používají lidé po celém světě, oznámila obří finanční injekci. Nová investice ve výši 80 milionů eur, tedy zhruba dvě miliardy korun, má dvojí českou stopu. Jednak se i tentokrát opět zapojila tuzemská investiční skupina Enern a zároveň Docplanner funguje prostřednictvím portálu ZnámýLékář.cz také v Česku. Přesnou výši investice Enern odmítl pro CzechCruch komentovat.

Původem polský Docplanner, který dnes sídlí v Barceloně, není v byznysu skutečně žádným nováčkem. Poslední investiční kolo již bylo Series E, které vedli londýnští One Peak Partners a Goldman Sachs Private Capital Investing. Doplnili tak stávající investory, mezi nimiž figuruje také český Enern Investments, který v roce 2017 do platformy investoval přes 150 milionů korun.

„Docplanner má za sebou pěkný příběh a velmi slibnou budoucnost. Mariusz Gralewski a jeho tým dokázali vybudovat ve velmi krátkém čase globální těleso, které pomáhá digitalizovat lékařské ordinace a kliniky napříč Evropou a latinskou Amerikou. Za produktem stojí opravdu silný tým, jehož plán na další růst je velmi slibný, a právě z toho důvodu jsme se rozhodli účastnit se také tohoto posledního kola,“ komentuje novou investici Enernu jeden z jeho partnerů Pavel Mucha (na úvodní fotce).

znamylekar.cz

Ostatně DocPlanner už vybral na investicích celkem 130 milionů eur, tedy přes 3,3 miliardy korun, a díky nově získaným prostředkům chce dál expandovat, personálně růst a pokračovat ve vývoji svého produktu. Ten čeští uživatelé znají jako ZnámýLékář.cz, který umožňuje lékařům vytvořit si vlastní profil, sledovat hodnocení od pacientů a reagovat na něj a zároveň pacientům nabízí možnost online objednání.

V současné době je na platformě Docplanneru zaregistrováno 30 milionů pacientů a každý měsíc je zprocesováno 1,5 milionu objednávek k lékaři. Pobočky má firma vedle Varšavy a Barcelony také v Istanbulu, Římě, Mexico City a brazilském městě Curitiba a recenze má už od pacientů z celkem 15 zemí světa.

michal-smida-twisto

Přečtěte si takéČeský fintech startup Twisto nabral 300 milionů korun od zahraničních investorů. Pomohou mu v expanzi po EvropěČeský fintech startup Twisto nabral 300 milionů korun od zahraničních investorů. Pomohou mu v expanzi po Evropě

„Z našeho pohledu přišla tato investice v ideální dobu. Oblast našeho podnikání je na vzestupu, čímž se otevírá mnoho dalších příležitostí, a to jak z hlediska zákaznického servisu, tak z hlediska nabídky produktů. Díky nově získaným financím jsme se v oblasti technického zdravotnictví mohli více soustředit na rozvoj onlinu a na SaaS byznys,“ uvedl zakladatel a CEO Docplanneru Mariusz Gralewski.

Mariusz-Gralewski-DocPlanner2

Mariusz Gralewski, zakladatel a CEO Docplanneru

Gralewskimu se podařilo za sedm let vybudovat jednoho z nejlépe zafinancovaných hráčů v oblasti digitální zdravotní péče na světě, na čemž chce dál stavět. Posláním Docplanneru tkví v nabízení nástrojů pro efektivnější zdravotní péči, což jsou především marketingové a softwarové sady pro lékaře a zdravotní kliniky, aby mohli přijímat objednávky od pacientů online a celkově optimalizovat jejich příjem.

Českou investiční skupinu Enern založili už v roce 2010 Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec a Radovan Nesrsta. Zatímco Radek Švec již svou pozici Partnera opustil, na palubě přibyl Tomáš Čupr. I proto, že Enern dříve investoval do jeho firem Slevomat a Dáme jídlo, z nichž později vystoupil, a je také v Rohlik.cz. Vedle toho Enern investoval také do Twista, Footshopu, Flatia či ROI Hunteru.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym