Český logistický startup Shipvio získává desítky milionů korun a expanduje nejen do Saúdské Arábie

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

andre-dravecky-shipvio
0Zobrazit komentáře

České Shipvio vytváří nástroj, díky kterému si mohou zákazníci snadno zařídit přepravu zboží všeho druhu, a zatímco dosud ho bylo možné využít pouze na českém a slovenském trhu, letos chystá významnou expanzi do dalších zemí, a to nejen v rámci Evropy. Již od konce minulého roku má tuzemský logistický startup připravenou expanzi do Saúdské Arábie a nyní oznámil novou investici od firmy Logio a miliardáře Karla Janečka.

Shipvio v roce 2015 založil André Dravecký (na úvodní fotce) a zákazníkům nabízí automatizaci veškeré logistiky tak, aby při přepravě zboží od zákazníka k dopravcům nevznikaly žádné ztráty a vše bylo maximálně efektivní. Shipvio bylo dosud zaparkované v pražském inkubátoru UP21, za kterým stojí Karel Janeček. Nyní právě on sám spolu s logistickou firmou Logio, respektive jejím mateřským holdingem Patero, do Shipvia investují nižší desítky milionů korun.

Vedle toho navíc český startup založil v Saúdské Arábii joint venture s několika tamními partnery, v němž má poloviční podíl. Mezi partnery patří průmysloví giganti Zahid Group a Rolaco a také významní saúdští angel investoři, od nichž Shipvio má dalších 10 až 20 milionů korun. Pokud navíc Češi se svou logistickou platformou na Blízkém východě uspějí, mají přislíbených v investici dalších několik stovek milionů korun. Expanze do Saúdské Arábie začne v první polovině letošního roku.

shipvio-web

„Získané investice využijeme pro vstup na nové trhy v Evropě. Nejdříve chceme uspět na východ od České republiky a získat podporu místních dopravců. Dlouhodobým cílem je uchytit se v Německu a v zemích Beneluxu. Mám radost, že se nám během listopadu podařilo úspěšně připravit expanzi do Saúdské Arábie. Firmy, které s námi spolupracují, jsou tamní průmyslové kolosy Zahid Group a Rolaco. Startujeme s flotilou dvou tisíc aut, jsou to největší přepravci v regionu,“ říká CEO Shipvia André Dravecký.

Až dosud se Shipvio zaměřovalo primárně na růst v České republice a na Slovensku, kde prý loni obratově rostlo ve stovkách procent, ale přesná čísla startup prozradit odmítá. Vedle zmíněného Blízkého východu se letos Shipvio vydá také do Maďarska a Rumunska, až poté bude na pořadu dne Německo. Do konce roku pak má ještě jeden cíl – překonat 250 realizovaných přeprav denně.

yieldigo-team2

Přečtěte si takéJiří Psota z Yieldigo: Obchodům zvyšujeme zisky o desítky procent díky cenám, které tvoří umělá inteligenceJiří Psota z Yieldigo: Obchodům zvyšujeme zisky o desítky procent díky cenám, které tvoří umělá inteligence

Aktuálně Shipvio spojuje několik stovek drobných dopravců a postupně nahrazuje rutinní práci dispečerů počítačovým algoritmem, díky němuž přes aplikaci spojí řidiče se zákazníkem, který potřebuje převézt náklad po šoférově trase. Dojde tak k využití volné kapacity kamionů a různých přepravců, kteří by po dané trase stejně se svým nákladem jeli, a navíc je zákazníkovi nabídnuta ta nejlepší aktuální cena.

shipvio-team

„Do Shipvio přinášíme vedle peněz také know-how, s nímž můžeme firmě pomoci rychleji růst a vstupovat na nové trhy. Díky faktu, že Shipvio má globální potenciál, odstraňuje plýtvání a i lidsky nám spolupráce funguje, nám dává vstup do tohoto nadějného startupu velký smysl,“ komentuje novou investici David Svatoš, partner a finanční ředitel holdingu Patero.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym