Český mapový startup Mapotic získává investici ve výši 10 milionů korun od P&J Capital

mapoticteam
0Zobrazit komentáře

Po slabším letním období se znovu naplno rozjely investice do startupů. Mezi společnostmi, které získaly finanční injekci, je nově také Mapotic, český startup umožňující tvořit vlastní mapy s propojením na zájmové body, které lze pak dále sledovat a přispívat do nich. Startup nyní získal investici ve výši 10 milionů korun od investičního fondu P&J Capital.

Mapotic původně vznikl jako vedlejší projekt pražské vývojářské firmy COEX, po investici se ovšem odděluje do samostatné společnosti. Spuštěn byl během února loňského roku, od té doby uživatelé vytvořili bezmála 1 500 map, do kterých postupně přispívá každý, kdo je začne sledovat a stane se součástí mini komunity.

Startup, který se umístil na třetím místě v soutěži Vodafone Nápad roku, je samozřejmě s ohledem na vývoj stále v červených číslech, i proto koukal již delší dobu po investorovi.

mapoticsc

Hlavním faktorem rozhodujícím pro výběr Mapoticu byl především univerzální globální potenciál tohoto projektu, stejně jako jeho zkušený tým s vysokou motivací a odhodláním. Většinu členů Mapotic týmu jsme měli již možnost poznat v průběhu spolupráce na jednorázových IT projektech s COEXem. O to bylo naše rozhodování při upsání investice jednodušší,“ doplňuje k investici Petr Jiříček, finanční ředitel v investiční společnosti P&J Capital.

kratky3

Přečtěte si takéLiftago expanduje do Českých Budějovic, Plzně a Ústí. V Česku chce vytvořit síť digitální taxislužbyLiftago expanduje do Českých Budějovic, Plzně a Ústí. V Česku chce vytvořit síť digitální taxislužby

Peníze chce Mapotic využít nejen na rozvoj samotné platformy, ale také na další expanzi do zahraničí. Globální start firma naplno plánuje během letošního podzimu, což má mimo jiné přinést i nové funkce, jako například placená prémiová rozšíření.

Miton investuje stovky tisíc eur do českého startupu Sense Arena na trénink hokeje ve VR

bobtetiva
0Zobrazit komentáře

Původem jablonecká investiční skupina Miton vstupuje do dalšího českého startupu. Po nedávném oznámení navýšení podílu v IdeálníNájemce.cz, který Miton odkoupil od Olivera Dlouhého a Jiřího Hlavenky z Kiwi.com, skupina investuje stovky tisíc eur do českého startupu Sense Arena, který vyvíjí hokejový trenažer ve virtuální realitě a který letos zvítězil v soutěži Vodafone Nápad roku.

Miton s investicí získává ve startupu dosud neupřesněný menšinový podíl. Za Sense Arenou stojí zakladatel Bob Tetiva, který na projektu pracuje mimo jiné i s Filipem Pešánem, trenérem Liberce v hokejové extralize. Mimo využití mezi českými hokejisty se startupu v minulosti podařilo svoji technologii otestovat i v NHL, konkrétně u Boston Bruins či Detroit Red Wings.

Princip tréninku ve virtuálním prostředí je relativně jednoduchý, hráč se ocitne v realisticky zpracované aréně, kde může trénovat prostřednictvím reálné hokejky, která je přímo propojena se simulátorem, a se zapojením brýlí pro virtuální realitu. Trenažer tak otestuje rychlost reakcí, přesnost, i sílu střely.

sensearena

Virtuální prostředí Sense Arena pro trénink hokeje

Virtuální realita je buzzword, který má na papíře tisíce využití, aplikace do praxe však zatím pokulhává. To platí i pro sportovní prostředí. Když jsme proto viděli, jak funguje Sense Arena, produkt si okamžitě získal naši pozornost,“ dodává Miton k investici a zároveň tvrdí, že plánuje český startup podporovat i do budoucna. Se Sense Arenou se začal bavit letos na jaře.

silversockstop

Přečtěte si takéDvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohouDvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohou

stronghold-crusader

Přečtěte si takéNávrat kultovní strategie Stronghold Crusader: Definitive EditionKultovní hra našeho mládí se vrací, můj pane! Středověká strategie z vás udělá stavitele i vojevůdce

Startup nevylučuje ani možné budoucí zapojení více druhů sportů, technologie by tak mohla být stejně dobře aplikovatelná i například na golf či tenis. Jde tak vedle her ve virtuální realitě, jako třeba Beat Saber, o jeden z mála českých VR startupů, kterému se daří na globálním trhu. Jen málo projektů ve virtuální realitě je totiž využitelných k smysluplnému účelu mimo her.

miton

Vedení investiční skupiny Miton