Dvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohou

silversockstop
0Zobrazit komentáře

Když před takřka dvěma lety přišli tvůrci skupiny Be Clothed na crowdfundingovou platformu Kickstarter s revolučními ponožkami SilverSocks, které měly za pomoci speciálního materiálu eliminovat množení bakterií a s tím spojený zápach nohou, nikdo nečekal příliš velký úspěch. Jenže speciální ponožky, co nejsou v botě vidět, hned několikanásobně překonaly původní cíl, který byl stanovený na 7 500 liber. SilverSocks nakonec vybraly bezmála 54 tisíc liber, respektive 1,54 milionu korun.

Od té doby tvůrci pracovali na dalším vývoji a během včerejšího dne přišli na známou startupovou platformu Product Hunt s novou verzí, která se okamžitě vyhoupla na první příčku mezi nejzajímavějšími produkty dne. SilverSocks ve své druhé verzi nabízí další vylepšení materiálu, který lépe udrží nohy chladné v létě a teplé v zimě, a vnitřní silikonový proužek zase neumožňuje jejich jednoduché sesunutí na noze. Právě to může být u „neviditelných“ ponožek problém.

Spodní část antibakteriálních ponožek má navíc zdvojený materiál pro jemnější došlap při chůzi, což má snižovat nejen opotřebení nohy, ale také bolest při dlouhodobé chůzi. Z dvaceti procent jsou přitom SilverSocks, jak napovídá i jejich název, vyrobeny ze stříbra, což ponožkám dává schopnost eliminovat přebytečné bakterie a tedy i zápach nohou.

silversocks2

Na ponožky je celkem roční záruka a tři páry ve třech různých barevných provedeních lze pořídit za cenu 49 dolarů, respektive necelých 1 100 korun, s doručením zdarma po celém světě, včetně České republiky.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym