Český startup Flydeo se chystá ovládnout trh s létajícími drony

Flydeo Y6
0Zobrazit komentáře

Flydeo je prozatím docela neznámý startup, který se zabývá vývojem pokročilých multicopterů a příslušenství. Stojí za ním dvojice Jan Sejkora a Lukáš Kostka. Podle autorů je největší konkurenční výhodou plná výroba v ČR, která odřízne závislost na čínských dodavatelích. Dále pak dolet, dosahující 70 minut a možnost propojení s jejich unikátním záchranným padákovým systémem, který dron zachrání, jakmile mu dojde energie na dolet.

Pilotní model Flydeo Y6 v moderním designu, by se na trh měl dostat za cenu 10 tisíc eur, tedy asi 273 tisíc korun. Konkurenční produkty s podobnou konfigurací se prodávají i za 3-4 násobné ceny. Takové zařízení má pak nespočet využitelných možností – natáčení, focení, přenos objektů apod.

Screen Shot 2015-05-14 at 00.12.04

Přečtěte si takéLily ukazuje, jak bude vypadat budoucnost chytrých kamerLily ukazuje, jak bude vypadat budoucnost chytrých kamer

01

Flydeo Y6 / 10 000 EUR

Řídící jednotka v Y6 dovoluje ovládání pomocí speciálního vysílače, případně iPadu. Ovládat ho lze buď manuálně nebo tak, že na mapu rozmístíte body, kudy má dron proletět, kde vzlétnout, kde a kdy přistát a dále už bude fungovat zcela autonomně.

Zmíněné zařízení je malou reakcí na to, že jsme nedávno informovali o novém projektu Lily. To bude možné zakoupit za nižší cenu ($499) a podle všeho bude stačit ho jen vyhodit do vzduchu, kde naváže automatickým následováním senzoru. Narozdíl od Flydeo ale vydrží létat jen 25 minut, není z odolných materiálů a funkční prototyp zatím nebyl v reálu předveden.

Flydeo Y6 with folded arms

Barevná varianta se sklopenými rameny

Foto: Flydeo Presskit

Diskuze (0)

Novinka

Anonym