Český startup Supernova umí převést design do funkční mobilní aplikace

supernova
0Zobrazit komentáře

Kdo už někdy vytvářel mobilní aplikaci ví, že celý proces zdaleka není tak jednoduchý, jak se může pro mnoho nezkušených lidí zdát. Ať už jde o plánování celkové funkčnosti a informační architektury, design aplikace a nebo její převádění do funkčního kódu, který musí fungovat bez chyby na velkém počtu potencionálních zařízení, zvlášť pak u Androidu.

Pro designery i vývojáře ovšem existuje již mnoho nástrojů, které se tyto procesy snaží usnadnit. Jedním z nich je nově spuštěný startup Supernova z rukou Jiřího Třečáka a Oskara Kořistky, kterému se během včerejška podařilo dostat mezi nejlepší projekty na populárním serveru Product Hunt s nástrojem, který pomáhá s převodem designu do kódu mobilní aplikace.

founders_airbnb_1

Přečtěte si takéPodívejte se na prezentace, které přinesly 40 startupům přes 700 milionů dolarů v investicíchPodívejte se na prezentace, které přinesly 40 startupům přes 700 milionů dolarů v investicích

Konkrétně prototyp, který je vytvořen v grafickém softwaru Sketch importuje do editoru, ve kterém je možné postupně design převádět na kód nativní aplikace, a to za pomocí pokročilé automatizace, která kombinuje nejen speciální layout, jenž přizpůsobí design všem dostupným rozlišením, ale zároveň automatizuje veškeré opakující se části kódu pro urychlení práce.

website-main-hd-4

Výslednou aplikaci pak lze přímo v editoru testovat v reálném čase v podobném rozhraní, jako na telefonu, což se všemi ostatními nástroji může ušetřit i desítky hodin času. Supernova je momentálně zdarma ve své betaverzi, po otestování tvůrci očekávají zavedení prvních placených plánů.

Zjišťujeme další podrobnosti.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym