Čeští BudgetBakers získávají novou investici od Rockaway. Vytvoří aplikaci pro správu firemních financí

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

budgetbakers-michal-kratochvil-jan-muller4

Foto: BudgetBakers

Michal Kratochvíl (CEO) a Jan Müller (zakladatel) z BudgetBakers

0Zobrazit komentáře

Český fintechový startup BudgetBakers vyvíjí aplikaci pro komplexní správu osobních financí, kterou používají uživatelé po celé světě. Nově s ní chce navíc oslovit také podnikatele, na což novou investicí přispěla tuzemská investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Připojili se k ní i další angel investoři a mateřský akcelerátor StartupYard, v němž BudgetBakers vznikli.

Hlavním produktem BudgetBakers je mobilní aplikace Wallet, kterou používají pro správu svých osobních financí uživatelé po celém světě a má přes 3 miliony stažení. Měsíčně ji v loňském roce využívalo aktivně 300 tisíc uživatelů, přičemž nejaktivnější jsou ti ze Spojených států, Ruska a Indonésie. Byznys tuzemského startupu je tedy skutečně globální a nová investice má pomoci v dalším rozvoji, jak produktovém, tak geografickém.

Rockaway sice na dotaz CzechCrunche odmítlo prozradit, jak vysokou částku do BudgetBakers investuje, nicméně českému startupu chce tuzemská investiční skupina pomoci ve vývoji aplikace pro podnikatele. Vzhledem k rozšíření do celého světa se BudgetBakers, které spoluzaložil Jan Müller s Martinem Jiřičkou, daří jednak rychle růst a především se v loňském roce dostalo do černých čísel. Zásluhu na tom má zejména předplatné Walletu.

budgetbakers-wallet

Foto: BudgetBakers

Aplikace Wallet od BudgetBakers

„Aplikace Wallet patří k nejvýznamnějším světovým aplikacím ve svém segmentu, denně si ji stáhnou tisíce uživatelů od Asie přes Evropu až po USA. Díky tomu jsme se během posledního roku dokázali dostat do černých čísel. To vše nám dává důvěru v očích investorů, jako jsou Rockaway, StartupYard a další, a umožňuje se soustředit na vytvoření nové aplikace pro podnikatele,“ říká Michal Kratochvíl, který přišel do BudgetBakers před třemi lety jako jeden z investorů a stal se zároveň CEO.

Aplikace pro podnikání

Vedle Rockaway patří mezi další další investory například angel investor Petr Zámečník, který významně podpořil BudgetBakers při rozjezdu, nebo český bankéř Ivan Svítek. Na všech investicích již český fintechový startup nabral zhruba 10 milionů korun, když se ke zmíněné dvojici v minulosti připojil i taktéž zmíněný StartupYard a také Michal Illich, který aktuálně rozvíjí vlastní projekt Zuri.

Pro Rockaway se nyní jedná o další strategickou investici v oblasti finančních technologií. Investiční skupina Jakuba Havrlanta již v minulosti vložila peníze do bezpečnostního startupu ThreatMark nebo investiční crowdfundingové platformy Fundlift. Navíc sama rozvíjí pod hlavičkou Mall Pay vlastní platební řešení pro nakupování na internetu, a tak jsou BudgetBakers poměrně logickým krokem.

credit-card-online-shopping-payment

Přečtěte si takéMastercard v Česku spustí u online plateb kartou potvrzení přes mobilní aplikaci. Nahradí SMS kódyMastercard v Česku spustí u online plateb kartou potvrzení přes mobilní aplikaci. Nahradí SMS kódy

„BudgetBakers mají mezi českými fintech startupy jeden z nejsilnějších manažerských týmů. Firma uspěla a prosperuje v globálním prostředí osobní správy financí, protože poskytuje lepší a uživatelsky atraktivnější produkt než její američtí nebo asijští konkurenti,“ říká Andrea Lauren, Investment Partner Rockaway, s tím, že velkou sílu vidí právě v šéfovi Michalu Kratochvílovi, který do firmy přinesl své dvacetileté zkušenosti z Accenture, a zakladateli Janu Müllerovi, jenž působí jako šéf produktu.

budgetbakers-michal-kratochvil-jan-muller2

Foto: BudgetBakers

Michal Kratochvíl (CEO) a Jan Müller (zakladatel) z BudgetBakers

Spolu s novými finančními zdroji od Rockaway a dalších spoluinvestorů budou BudgetBakers rozvíjet svůj produkt pro B2B trh, kde chtějí nabídnout aplikaci pro podnikatele, majitele firem a živnostníky, aby měli okamžité, srozumitelné a přehledné informace o finanční situaci vlastního podnikání. Nová aplikace tak má sloužit jako aktivní nástroj pro dynamické řízení financí, včetně cash flow, fakturace, řízení vztahů s dodavateli nebo automatického napojení na bankovní účty. Testovat se má začít v červnu letošního roku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym