Čeští DIVR Labs otevřeli v Praze unikátní zážitkovou hru s Golemem ve virtuální realitě

Filip HouskaFilip Houska

0545F466-82B2-4746-9086-3571226C1466
0Zobrazit komentáře

Český startup DIVR Labs, který vyvíjí hry pro virtuální realitu a proslavil se zejména survival střílečkou Blue Effect, spustil v centru Prahy zajímavou atrakci. Pro technologické nadšence nabízí v prostorách hračkářství Hamleys možnost vyzkoušet si projekt Golem VR, který patří na evropské poměry minimálně z pohledu provedení k těm nejatraktivnějším na trhu.

Golem VR se řadí do kategorie zážitkových multismyslových her, kde hráč poznává okolní virtuální svět a přitom se zcela běžně pohybuje. V případě Golem VR se prostředí točí okolo Prahy v roce 1576. V tomto světě má hráč příležitost poznávat nejen krásy hlavního města v době vlády Rudolfa II., ale také živě interagovat s různými objekty, řešit úkoly a samozřejmě čelit oživení mystického Golema.

founders_airbnb_1

Přečtěte si takéDle města New York je Airbnb zodpovědné za bezmála 10% nárůst cen pronájmů bytůDle města New York je Airbnb zodpovědné za bezmála 10% nárůst cen pronájmů bytů

Podle Lukáše Burdy, CEO DIVR Labs, trval vývoj projektu Golem VR přibližně jeden rok, přičemž náklady se pohybovaly okolo 30 milionů korun. O finanční podporu se staralo hned několik významných českých investičních skupin. Za zmínku stojí například Nextech Ventures a Reflex Capital, v jejichž čele stojí Josef Matějka (zakladatel e-shopu CZC) a Ondřej Fryc (zakladatel e-shopu Mall.cz).

531CAE34-7C97-43A6-A2CA-2AE4A7AB4ADF

Investičně se na hře podíleli i Jan Galgonek, ředitel skupiny Adexpres Group a zakladatel DIVR Labs, či podnikatelé jako Jerry Javornický, spoluzakladatel analytického startupu SpaceKnow, a Adam Paclt, CEO vývojářské firmy IceWarp. Ti ostatně investovali do DIVR Labs minulý rok.

Dvacetiminutový zážitek v Hamleys

V suterénu tohoto hračkářství na pražské ulici Na příkopě, na prostorách okolo 250 metrů čtverečních, je nově Golem VR nabízen k vyzkoušení i veřejnosti, a to za cenu 450 korun na osobu. Za tuto částku budou mít zájemci možnost 20 minut poznávat virtuální Prahu v 16. století. Burda očekává, že si tento počin získá i zahraniční turisty, kteří by mohli nahlédnout o něco dál než jen na Pražský hrad či Karlův most. Stejně tak doufá, že v budoucnu by se tento koncept mohl dostat i za hranice Česka.

0E8BBA52-054E-4120-B6D6-4EA3F96CA7DD

Diskuze (0)

Novinka

Anonym