Čeští Furch Guitars ukázali novou limitovanou kytaru z tasmánského dřeva za 71 tisíc korun

Filip HouskaFilip Houska

070318_FURCH_MP
0Zobrazit komentáře

Značka Furch patří v kytarovém průmyslu dlouhodobě k jedné z nejlepších, což dokazuje i fakt, že nástroje z dílen této moravské firmy používají i světová jména typu Suzanne Vega, Glen Hansard nebo Per Gessle (Roxette). Vzhledem k objektivně vysoké kvalitě, širokému produktovému portfoliu (včetně možnosti návrhu zcela vlastní kytary) a vesměs velmi pozitivním recenzím si tak Furch Guitars mohou dovolit i menší experimenty, které vyúsťují v produkty vyloženě pro kytarové fajnšmekry. A tím je novinka pod označením Furch Limited 2018.

Ač nejnovější počin tohoto velkoněmčického výrobce vypadá na první pohled pro nezaujaté oko poměrně standardně, oproti stávajícím kytarám nabízí velké rozdíly. Tím největším jsou použité dřevěné materiály na výrobu, a to konkrétně zakomponování dřev z exotických zemí. Zadní deska a luby nové kytary jsou totiž tvořeny tasmánským blackwoodem rodu acacia, který doplňuje alpský smrk třídy Master grade, z něhož je vyrobena přední rezonanční deska. Právě díky této kombinaci bylo možné modifikovat akustický výstup, aby byl silnější a plnobarevnější s důrazem na zvýraznění středů.

ll

Přečtěte si takéŠvédský designér ručně staví luxusní retro herní konzole a automaty ze dřevaŠvédský designér ručně staví luxusní retro herní konzole a automaty ze dřeva

Aby bylo zaručeno ono exkluzivnější pojetí, soustředěnost museli tvůrci klást i na lemování celé kytary. K tomu sloužila další exotická dřevina, konkrétně africký padouk, který byl vedle lemování použit i pro prstencovou rozetu, inlay přední desky a čelní poziční značky. To celé je zaobaleno do jemné povrchové úpravy s vysokým leskem, díky kterému může Furch Limited 2018 nejen působit luxusnějším dojmem, ale také si zachovávat delší životnost.

070418_FURCH_1
070418_FURCH_2
070418_FURCH_4
070418_FURCH_5

Novinka se dostane na pulty autorizovaných prodejců v průběhu září za cenu okolo 71 500 Kč, a to v limitovaném množství 75 kusů. Samotný výrobce navíc dodává, že se jedná o produkt, který se v budoucnu již nikdy nebude vyrábět. Počet 75 kusů je tedy definitivní.

Vlastní Furch na míru

Jak bylo naznačeno v úvodních řádcích, Furch Guitars před dvěma měsíci umožnili zájemcům si vytvořit vlastní kytaru na základě 160 nabízených prvků, které je možné jakkoliv kombinovat. Základem je pouze přední deska ze smrku sitka a zadní deska včetně lubů z indického palisandru. Poté je to zcela na zákazníkovi, jelikož si může upravit jak počet strun nebo ladící mechaniky, tak i zdobení, ozvučení, povrchové úpravy nebo různé doplňkové materiály.

5BBF702A-B0CD-4032-A77C-117DF28381E7

Foto: Furch Guitars

Diskuze (0)

Novinka

Anonym