Čeští OpenWise přišli s platformou na bázi Apache Camel, která usnadní vývojářům integraci aplikací

Filip HouskaFilip Houska

openwise

Na trhu integračních platforem se objevuje nový framework, za kterým stojí OpenWise, společnost specializující se na Java vývoj, zakázkový software a tvorbu vlastních produktů. Jedním z těchto produktů je právě integrační open source řešení OpenHub.

Ve své podstatě je OpenHub, který je oproti klasickým enterprise řešením volně dostupný na GitHubu, rozšířením integračního frameworku Apache Camel. Funguje na podobném principu, ale rozšiřuje opensource platformu o komponenty umožňující rychlé nastartování projektu a o další provozní i vývojové funkčnosti obvykle dostupné pouze v komerčních nástrojích.

ikea-place

Přečtěte si takéS novou aplikací IKEA Place si můžete díky rozšířené realitě zkusit umístění nábytku v domácnostiS novou aplikací IKEA Place si můžete díky rozšířené realitě zkusit umístění nábytku v domácnosti

Mezi ty nejdůležitější patří podpora clusterů, neomezená škálovatelnost nebo také vylepšený error handling. Nechybí ani řada nástrojů pro monitoring a automatické recovery, řízení a automatické omezování zátěže nebo prvky pro zajištění bezpečnosti.

OpenHub obsahuje i předpřipravené integrační scénáře pro asynchronní zpracování dat, parent-child koncept, throttling, funnelové komponenty nebo vlastní administrátorskou konzoli. Výčet všech funkcí je dostupný zde.

Značným benefitem tohoto řešení je možnost stažení již existujících (a ověřených) komponent, které byly vytvořeny vývojářskou komunitou z Apache Camel, která je mimo jiné velmi aktivní, co se týče případných dotazů. Není tedy nutné pokaždé kódovat nová řešení, ale prolistovat katalogem, vybrat ta potřebná, případně si je upravit a implementovat do projektu.

„OpenHub nesoutěží s drahými enterprise nástroji v množství funkcionalit. To není jeho cílem. OpenHub byl vytvořen proto, aby přinesl to potřebné z enterprise nástrojů za cenu a s licenčními podmínkami open source, a aby vývojáře práce s ním bavila. A díky zákazníkům, kteří jej využívají, věříme, že se to podařilo,“ říkají tvůrci z OpenWise.

Bližší informace, včetně cen za případno¨u podporu, jsou k dispozici na oficiálních stránkách tohoto produktu.