Chytré boty z Česka zabodovaly v soutěži Vodafone Nápad roku. Tvůrci si odnášejí 300 tisíc korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

miomove2
0Zobrazit komentáře

Chytré boty, které jsou zároveň vaším trenérem, zlepšují techniku chůze i běhu a pomáhají předcházet zdravotním problémům. Projekt Miomove, za nímž stojí Daniel Majc a Barbora Malaníková, se stal absolutním vítězem již dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku, za což si mimo jiné odnáší výhru v podobě 300 tisíc korun.

Český startup Miomove pracuje s patentovanou technologií, díky které dokáže v reálném čase analyzovat tlak vyvíjený lidským tělem při pohybové aktivitě. Přes tlakové senzory boty Miomove analyzují došlap a výsledky zobrazují v mobilní aplikaci. Právě přes ní pak fungují jako osobní trenér, který pomáhá zlepšovat techniku chůze, držení i rozložení váhy těla a zapojení svalů.

Do dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku, které je CzechCrunch partnerem, se přihlásilo celkem 174 projektů z České republiky i Slovenska a první tři místa ovládly tuzemské startupy. Druhá skončila služba Grason Karla Maříka a Jarmily Kowolowské, která pomáhá hledat brigádníky do restaurací. Třetí místo pak obsadil startup Feedyou Vojtěcha Dlouhého, který vyvíjí chatboty a šetří tím firmám peníze i čas.

miomove_tym

Výherní tým Miomove

„Každý rok se potvrzuje, že Česko i Slovensko jsou země plné dobrých nápadů a chytrých lidí. Během dvanácti ročníků Nápadu roku prošlo soutěží už přes 1 800 inovativních projektů. Stále více z nich má zdravé sebevědomí, globální ambice a prosazují se i na náročných zahraničních trzích – jen v přímých investicích už naši účastníci získali přes 170 milionů korun,“ komentuje výsledky zakladatel soutěže Martin Kešner.

Při slavnostním vyhlášení výsledků v Pražské křižovatce se udělovala také zvláštní cena za Technologický projekt roku. Tím se stal tým Varistar vedený Janem Semrádem, který sbírá a analyzuje data včetně zpracování satelitních snímků a zemědělským firmám pomáhá se zvyšováním efektivity práce i snižováním ekologické zátěže. Ocenění Huawei Startup roku si pak za aplikaci N-view mobile odnesl Jiří Nedvěd, který pomocí rozšířené reality vytváří virtuální prohlídky realit.

Celkově se během dvanáctého ročníku Vodafone Nápadu roku kromě finančních odměn pro vítěze rozdělily také věcné ceny za 1,6 milionu korun, mezi něž patří i placený stánek včetně cesty a ubytování na konferenci TechCrunch Berlín, pobyt v technologickém centru Huawei v Číně pro tři projekty nebo kredity na služby Amazonu v hodnotě 200 tisíc dolarů.

vodafone_cermak

Novinář Miloš Čermák při vyhlašování výsledků

„S řadou účastníků soutěže Vodafone Nápad roku jsme navázali partnerství přesahující hranice České republiky. Pomáháme jim objevovat nové příležitosti a hledat obchodní partnery. Mnohé z nich jsme viděli vyrůst v mezinárodně úspěšné podnikatele a věřím, že to bylo zčásti i zásluhou této soutěže,“ popisuje Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci Vodafonu. Loňský Nápad roku vyhrál hokejový VR simulátor Sense Arena a uspělo také například Yieldigo.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs