Čínský internetový gigant Tencent koupil akcie Tesly v aktuální hodnotě 2,2 miliard dolarů

Filip HouskaFilip Houska

teslamodel3_1

Tesla Model 3

Druhá nejhodnotnější asijská společnost a zároveň internetový gigant, čínský Tencent, přidává na svém vysokém tempu na akciovém a investičním trhu a ohlašuje další zajímavou novinku, která se nyní týká Muskovy inovativní automobilky Tesla.

Tencent, který drží podíl i ve společnosti Snap (Snapchat) a dlouhodobě operuje s čínskou chatovací službou WeChat, totiž v Tesle koupil 5procentní podíl a drží 8 167 544 akcií v nákupní hodnotě 1,78 miliard dolarů, které mají při aktuální situaci na trhu odhadní cenu okolo 2,2 miliard. Tímto strategickým krokem se v Tesle stává jedním z nejdominantnějších akcionářů.

soulmachines_main

Přečtěte si takéAI startup Soul Machines vytváří inteligentní virtuální asistenty, kteří umí rozpoznat lidské emoce

Asijský internetový gigant, který za minulý rok vykázal prodeje v hodnotě necelých 22 miliard dolarů, tedy opět rozšiřuje své již poměrně napěchované portfolio investic o další cennou položku, která bude stát po boku firem jako Didi Chuxing (čínská alternativa k Uberu) nebo služeb v podobě čínského realitního vyhledávače Leju a řady dalších.

didi

Široké pole působnosti

Nedávno Tencent mimo jiné investoval 350 milionů dolarů do rostoucí čínské photo-sharingové aplikace Kuaishou a posílil svůj zájem o umělou inteligenci, když do svých výzkumných laboratoří přetáhl experta na strojové učení z oblíbeného asijského vyhledávače Baidu.

baidu
Foto: Press Kit | Tesla