ClassDojo: úspěšný americký vzdělávací startup, na jehož vývoji se podílejí Češi

TZ_STRV se již dva roky podílejí na vývoji největší americké vzdělávací aplikace ClassDojo_2

České vývojářské studio STRV, které se zaměřuje především na tvorbu mobilních aplikací pro zahraniční klientelu z řad amerických startupů a technologických společností, poodhaluje další trefu do černého, která prokazuje, že rozhodnutí soustředit se čistě z pohledu byznysu na klienty v Silicon Valley a okolí, může dávat z dlouhodobého hlediska smysl.

Už 2 roky se totiž tato firma založená čtyřmi spoluzakladateli Davidem Semerádem, Lubo Smidem, Pavlem Zeifartem a Martinem Štávou podílí na vývoji populární komunikační aplikace ClassDojo, která vyšla z Imagine K12 spadajícího pod známý americký akcelerátor Y Combinator a je aktuálně používaná v polovině amerických škol.

stripeatlas2

Přečtěte si takéPlatební startup Stripe vypouští novou službu, která za vás založí firmu nebo bankovní účet

STRV mají konkrétně na starost vývoj aplikace pro iOS i Android společně s interním týmem, který sedí v San Franciscu. V současné době se pak konkrétně na vývoji podílí osm vývojářů STRV na plný úvazek.

Co ClassDojo nabízí

ClassDojo je komunikační platforma především pro „základní“ školy a menší děti. Nabízí propracovaný systém motivace žáků, možnost sdílení obsahu, videí a fotografií z výuky mezi rodiče, ale také možnost přímé komunikace mezi učitelem a rodičem. Je to místo, kde rodiče mají přehled o aktivitách svého dítěte, učitelé unikátní nástroj odměňování žáků a reportování výsledků rodičům a žáci systém příšerek a ocenění pro motivaci.

V roce 2015 ClassDojo získala ocenění Crunchies pro nejlepší vzdělávací aplikaci, udělenou technologicko-zpravodajským serverem TechCrunch a zajímavostí je, že jedním z investorů je také spoluzakladatel Y Combinatoru Paul Graham.

„ClassDojo je v USA nejvýznamnější aplikací ve školství a my jsme neskutečně hrdí, že můžeme již přiznat, že se na projektu aktivně podílíme. Naším úkolem je pomoci urychlit vývoj internímu týmu a také zajišťovat bezpečnost a kompatibilitu aplikace na všech zařízeních. ClassDojo není jenom výsadou Spojených států amerických, ale postupem času vstupuje také do dalších míst, s čímž jim též pomáháme,“ říká David Semerád, CEO a zakladatel STRV.

Spoluzakladatel a CTO ClassDojo, Liam Don k tomu dodává…

„Vzdělávání se v posledních letech významně mění a my chceme být na špici nových trendů, což je pro nás největší výzva. Potřebujeme tak velké množství vývojářů a STRV  se stalo v zásadě členem našeho týmu. Oceňujeme jejich flexibilitu, protože náš byznys musí velmi rychle reagovat. STRV vnímáme jako naši druhou kancelář, která je jenom daleko za mořem v České republice, ale přitom jsou s námi v denním kontaktu,“

TZ_STRV se již dva roky podílejí na vývoji největší americké vzdělávací aplikace ClassDojo_1

strv-logo

STRV na CC

STRV je agentura zaměřená na vývoj mobilních aplikací pro Android i iOS a webových a backendových řešení.

Klíčoví lidé

Všichni lidé

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.