Další koncept elektrického samořiditelného auta je na světě. Tentokrát s ním přišel Nissan

nissan-driverless-car

Poslední koncepty nových elektrických aut, ať už nedávno představené Porsche nebo vůz od Applu, vypadají, jako bychom žili v budoucnosti, kterou jsme zatím viděli jen ve filmech. Neobvyklé tvary, technologie a vlastnosti, které jsou ale prozatím jen na papíře a které dychtivě očekáváme i v reálném světě. Prakticky se dá říct, že se s elektřinou a autonomním řízením roztrhl pytel.

Aby toho totiž nebylo málo, svojí troškou do mlýna přispěl na japonské konferenci před 2 dny i Nissan, který přestavil svojí novinku, s kterou chce ovládnout trh se samořiditelnými auty, na který je prý připraven vstoupit již v roce 2020. Cílem je vytvořit auto, které bezpečně dopraví pasažéry z bodu A do B, bez toho, aby museli pomyslet na řízení.

STORM electric motorcycle

Přečtěte si takéStudenti vytvořili elektromotorku, která má stejný dojezd jako Tesla Model S

Nissan by chtěl vytvořit systém tak, že se autopilot co nejvíce bude snažit přizpůsobit stylu řízení svého majitele. Ze začátku tak bude auto v manuálním režimu tak trochu studovat, jak vlastně řidič reaguje a jaké má návyky, a podle toho přizpůsobí svojí jízdu v autonomním módu.

Bližší informace prozatím nejsou k dispozici. Podívat se ale můžete na várku fotek a konceptuálních videí:

nissan-driverless-car-4
nissan-driverless-car-5
nissan-driverless-car-7
nissan-driverless-car-9
nissan-driverless-car-10
nissan-driverless-car-12
nissan-driverless-car
nissan-driverless-car-8
nissan-driverless-car-16
nissan-driverless-car-14
nissan-driverless-car-15
nissan-driverless-car1-3