Tento cestovatelský startup vám umožní ubytovat se přes den v luxusních hotelech za zlomek ceny

Jiří SvobodaJiří Svoboda

j

Když člověk cestuje po světě, stráví většinu svého času spíše poznáváním mimo svou ubikaci, což má za následek to, že hotelové pokoje bývají přes den nevyužité nebo úplně neobsazené/prázdné. Pařížský startup DayUse právě na tento fakt sází a jeho klienti jsou tak lidé, kteří chtějí okusit luxusní ubytování za zlomek původní ceny a to jen na několik hodin během jediného dne.

Hotely se na DayUse totiž obracejí pouze tehdy, když chtějí nabídnout pokoje na použití přes den, bez nočního přespávání a tudíž s mnohem přívětivější cenovkou. Je to win-win situace: hotel má obsazené kapacity a z něj plynoucí příjmy a klient dostane lepší cenu a možnost využít hotelu naplno. Aktuální nabídka čítá na 4000 hotelů ve 20 zemích světa, Česko zatím bohužel chybí.

kratky3

Přečtěte si takéOndřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trh

Centrum Dubaje za dva tisíce

Kupříkladu tak můžete pobýt od devíti ráno do šesti večer ve čtyřhvězdičkovém TIME Oak Hotel v centru Dubaje, který má plejádu služeb včetně bazénu a posilovny. Cena? 74 dolarů, tedy zhruba 1900 korun, přičemž stejný pobyt na jednu noc by zde vyšel na 191 dolarů, v přepočtu téměř 4900 korun. Tím však benefity nekončí. Není totiž nutné a vlastně ani možné zaplatit předem, protože vše je řešeno na recepci hotelu. S tím se pojí i možnost svou objednávku zrušit i v poslední minutě a to zcela bez následků.

https://www.youtube.com/watch?v=aPiJtnUUl88

DayUse začínal v září 2010 ve Francii, odkud také pocházejí jeho spoluzakladatelé David Lebée, Eugenie Lebée a Thibaud D’Agrèves. Ti tvrdí, že hlavní misí projektu je demokratizovat svůj sektor tak, aby nabízel hotelové pokoje po hodinách, nikoliv nocích. Celkovému rozvoji výrazně přispěly dvě úspěšná investiční kola. V únoru 2015 získalo DayUse 1 milion eur, o necelý rok později dalších 15 milionů eur z fondů Idinvest Investment Partners a Partech Ventures.

dayuse