Deník The New York Times vydal unikátní kroniku mapující vývoj světa Star Wars

Filip HouskaFilip Houska

Star Wars
0Zobrazit komentáře

Knižních děl o popkulturní vesmírné sérii Star Wars z dílen tvůrce George Lucase existuje mnoho, od různých komiksů a novel po oficiální encyklopedie či fanfikce. A neustále vznikají další, což dokazuje i nová kniha od zpravodajského deníku The New York Times pod názvem In Galaxy Far, Far Away.

Pod minimalisticky provedenými koženkovými deskami této takřka 100stránkové knihy se skrývá kronika mapující ohlasy veřejnosti a kritiků na kultovní svět Star Wars a jeho historický a kulturní dopad. Drtivá většina informací vychází právě z The New York Times, respektive z různých rozhovorů, novinek, fotek, životopisů a zákulisních scén, které kdy byly tomuto deníku poskytnuty.

age-of

Přečtěte si takéRemaster kultovní hry Age of Empires ve 4K vyjde už 20. únoraRemaster kultovní hry Age of Empires ve 4K vyjde už 20. února

Kronika začíná sdělením režiséra George Lucase v roce 1973, kdy exkluzivně pro tento deník avizoval příchod prvního dílu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, který se do kin dostal o čtyři roky později. Další stránky pak textově a graficky informují nejen o vyjádření kritiků na tento díl, konkrétně Vincenta Canbyho, ale také o veškerých skutečnostech, jež se datují až k zatím poslední epizodě Star Wars: Poslední z Jediů.

Star Wars

Na toto chronologicky sestavené dílo budou muset fanoušci vynaložit minimálně 70 dolarů (cca 1 500 Kč), což je oficiální cena na e-shopu The New York Times. Pro ještě vyšší exkluzivitu si mohou připlatit 10 dolarů za vyrytí vlastního jména na přední desku knihy.

Star Wars

Foto: The New York Times Store

Diskuze (0)

Novinka

Anonym