Dexter se potká se starým sokem a epická Nadace přichází. Je tu další CC Watch s filmovými a seriálovými tipy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx
0Zobrazit komentáře

Páteční večer znamená nové vydání newsletteru CC Watch, v němž shrnujeme filmové a televizní novinky posledního týdne, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, na co se podívat. Středem pozornosti se tentokrát stala seriálová adaptace Nadace od Isaaca Asimova, která na září slibuje epické dobrodružství napříč galaxií. Ještě letos bychom se měli dočkat nové řady Dextera s návratem jednoho z jeho nejpopulárnějších soků. Na obrazovky se v temném dramatu HBO od tvůrce Euforie chystá dokonce i The Weeknd.

Dále nesmíme zapomenout na seriál ze světa Vetřelce, na němž pracuje tvůrce televizního Farga a k projektu prozradil pár zajímavých detailů. Po trailerech na film o mládí legendárního mafiána Tonyho Soprana, pokračování thrilleru Smrt ve tmě a marvelovku Shang-Chi nechybí ani série tipů ke zhlédnutí. Mezi nimi je například psychologický horor s Christianem Balem, mistrovské oscarové drama nebo okouzlující předpovědi počasí od Davida Lynche. A nakonec svůj oblíbený seriál doporučuje i zakladatel StartupJobs Filip Mikschik.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

V nové řadě Dextera se vrátí John Lithgow, představitel vraha Trinity: Snad nejoblíbenější fiktivní sériový vrah se letos po osmi letech vrátí na obrazovky a pokusí co nejlépe navázat na mizernou osmou řadu. Překvapivě se má vrátit i postava Arthura Mitchella, alias vraha Trinity, s nímž se Dexter spřátelil a později utkal ve čtvrté sérii. O zápletce nových dílů se zatím ví jen minimum a totéž platí pro zapojení Trinityho. Podle všeho by nicméně měl mít poměrně malou, ale významnou roli – snad ve formě vzpomínky nebo Dexterova hlasu svědomí?

Natáčení seriálu ze světa Vetřelce začne na jaře příštího roku: Loni v prosinci Disney oznámilo, že slavná hororová franšíza dostane svůj první hraný seriál. Hlavním tvůrcem (tzv. showrunnerem) je přitom Noah Hawley, známý třeba díky skvěle přijatému Fargu pro televizi. Hawley teď v rozhovoru pro Vanity Fair potvrdil, že děj se jednak nebude nijak týkat postavy Ripleyové, jednak se bude odehrávat na Zemi (na rozdíl od všech ostatních Vetřelců). „Vetřelčí příběhy jsou vždy o uvěznění, ať už ve vesmírné lodi, nebo ve vězení. Řekl jsem si, že by bylo zajímavé to trochu rozšířit, aby otázka ‚Co se stane, když to nezastavíme’ byla více bezprostřední,“ řekl. Napsané má zatím dva díly.

Na co jsme zvědaví

Význam Nadace Isaaca Asimova pro žánr sci-fi lze těžko přehnat, její seriálové zpracování tak právem vyvolává velká očekávání. Obzvlášť pokud nás láká trailery slibujícími dechberoucí vizuální zpracování nebo Jaredem Harrisem z minisérie Černobyl v roli matematika Hariho Seldona. Ten novou vědeckou metodou předpoví pád galaktického impéria a 30 tisíc let dlouhé období temna. Aby ho výrazně zkrátil a dal lidstvu lepší šanci na přežití, vytvoří organizaci zvanou Nadace s cílem shromáždit veškeré vědění. To pochopitelně nebude vůbec jednoduché, stejně jako vypořádat se s blížící apokalypsou.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme velmi zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip jednoho z členů redakce CzechCrunche najdete v kompletním čtrnáctém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym