Diablo II vstalo z mrtvých. Remaster pekelného akčního RPG právě vychází na PC i konzole

Michal MančařMichal Mančař

diablo_ii_tyrael_boxed

Foto: Blizzard

Vychází remaster videoherní legendy Diablo II

0Zobrazit komentáře

Starodávné zlo opět ožívá. A spolu s ním desítky, ne-li stovky hodin zábavy v jedné z nejikoničtějších her historie. Když světlo světa – či snad temnotu pekelných propastí – poprvé spatřilo Diablo, pevně určilo pravidla, kterými se žánr akčních RPG řídí doposud. Druhý díl série pak významnou a úspěšnou značku proměnil na pojem, jenž dodnes rezonuje videoherním světem i podsvětím. Nyní bude jméno Diablo II znít stejně hlasitě jako v roce 2000. Právě totiž vychází jeho remaster Diablo II: Resurrected.

Očekávaná modernizace slavné hry studia Blizzard dnes zamířila do online obchodů ve verzích pro všechny platformy. Poprvé tak prolijí nečistou krev pekelných hord nejen hráči na PC, ale i majitelé konzolí Xbox, PlayStation nebo Switch. Okusí díky tomu ďábelsky dokonalý zážitek, který před jednadvaceti lety lámal rekordy prodejnosti a sklízel jednu cenu za druhou.

Zmrtvýchvstání druhého dílu slavné série, jež dostali na starost vývojáři z Vicarious Visions (kteří nedávno zremasterovali například Tony Hawk’s Pro Skater nebo Crashe Bandicoota), je především nesmírně povedeným faceliftem hry. Základní hratelnost Diabla II a jeho rozšíření Lord of Destruction, které je součástí předělávky, nicméně zůstane téměř beze změn.

Stále budete v adrenalinové akci ovládat jednoho ze sedmi hrdinů s rozličnými vlastnostmi – nekromant si na pomoc povolá nemrtvé sluhy, zatímco mocný barbar nepřátele ničí hrubou silou – a probíjet se hordami krvelačných zrůd napříč rozbořenými chrámy, džunglemi i samotným peklem. A opět budete postupně vylepšovat své schopnosti i vybavení ve snaze připravit se na souboj se samotným démonickým pánem Diablem.

Resurrected nicméně dvěma dekádami prověřené jistoty nabídne ve zbrusu novém grafickém enginu, který dvourozměrný originál přenese do 3D zobrazení a do 4K rozlišení. Jak už ale u podobných poct starým ikonám bývá zvykem, remaster vás nepřipraví o možnost přepnout do původního vzhledu hry. Významného vylepšení se dočkají i příběhové animace, které byly zcela nově natočeny, ačkoliv si zachovávají původní scénář.

diablo_ii_andariel

Foto: Blizzard

Diablo II: Resurrected vás zavede na stará místa v novém hávu

Remaster také myslí i na těch pár drobností, které optikou dnešního hráče přece jen zestárly o něco hůř než nehynoucí jádro Diabla II. Pro pohodlnější zážitek do hry přidává například volitelné funkce pro snazší správu inventáře mezi jednotlivými postavami hráče nebo automatické sbírání pokladů, aby se prsty a zápěstí unavené z drcení nepřátel nemusely zaobírat ještě jejich ručním naklikáváním.

Diablo II: Resurrected přináší i multiplayerový zážitek až pro osm hráčů (v případě Switche jen čtyři), kteří se však budou muset dohodnout na stejné platformě, neboť remaster neumožňuje crossplay. Alespoň malou útěchou pro majitele více systémů je pak skutečnost, že se svou postavou můžete příběhem postupovat nezávisle na různých zařízeních. Na uloženou pozici z počítače navážete i na konzoli.

Online obchody jednotlivých konzolí a PC platforma Battle.net od Blizzardu nabízí Diablo II: Resurrected bez jednoho centu za 40 eur, respektive za 999 korun. K mání je také edice Diablo Prime Evil Collection, díky níž za 1 549 korun získáte kromě samotného remasteru navíc Diablo III včetně rozšíření a dalšího bonusového obsahu.

Vydání hry navíc doprovází i neobvyklá „marvelovská“ stopa. Ve dvojici hraných trailerů se ukázali Simu Liu, představitel hlavního hrdiny nejnovějšího hitu od Marvelu Schang-Chi, a Winston Duke alias M’Baku z filmu Black Panther. Ve zpovědnici prozrazují, že se hřešit teprve chystají – chtějí získat moc, podlehnout svodům bohatství, a dokonce se koupat v krvi démonů. Právě to si totiž vyžádá sestup do temnot ve snaze porazit vzkříšené zlo.

Nicméně byť spojení se známými tvářemi superhrdinské franšízy může popularitu Diabla pomoci rozšířit u démony nepolíbeného publika, ty nejoddanější fanoušky do pekelné extáze vyšle především příběhový trailer. Ten je totiž vrací o jednadvacet let a miliony kliknutí myší zpět. Takže tedy: „Stay awhile and listen…“

Diskuze (0)

Novinka

Anonym