Díky recyklaci starých zařízení získal Apple loni zpátky tunu zlata za 948 milionů

Michal BenatzkyMichal Benatzky

New-Apple-campus

Kampus Applu v kalifornském Cupertinu.

0Zobrazit komentáře

Ekologie je pro Apple v posledních letech velmi důležitou oblastí, do které investuje ročně stovky milionů dolarů. Například v Číně, kde se už společnosti podařilo zajistit svůj tamní provoz pouze z obnovitelné energie, byla nedávno otevřena 40 megawattová solární elektrárna.

Ruku v ruce s těmito úspěchy jde také snaha Applu o co nejefektivnější recyklaci starých zařízení. A jak navíc včera zjistil server Business Insider, přináší Applu recyklace kromě dobrého kreditu u veřejnosti také velmi solidní příjmy.

j

Přečtěte si takéRaketa Falcon 9 poprvé úspěšně přistála na mořské plošině! (video)Raketa Falcon 9 poprvé úspěšně přistála na mořské plošině! (video)

Podle zprávy Applu se totiž americké společnosti podařilo loni zrecyklovat 27 tisíc tun materiálů, což podle prestižního ekonomického magazínu přineslo Applu zpět zhruba 50 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,18 miliardy korun.

Největší část z tohoto balíku peněz plyne z recyklace zlata, které jen samo o sobě pokrylo 40 milionů dolarů (948 milionů). Apple ho totiž dokázal získat zpět více, než tunu. Vzhledem k tomu, že jeden iPhone údajně obsahuje 30 miligramů zlata musel Apple v loňském roce zrecyklovat miliony zařízení.

Spolu s představením nového iPhonu SE minulý měsíc ukázala nejbohatší společnost světa také svého robota jménem Liam, který byl sestaven k tomu, aby už vyřazená zařízení rozebral do posledního komponentu. Apple se tak alespoň částečně snaží vyvážit enormní uhlíkovou stopu, kterou jeho výrobky produkují.

Včera totiž server CultofMac vydal zprávu, podle které absolvuje jeden iPhone od vytěžení a výroby každého komponentu až na pulty obchodů vzdálenost, která se rovná cestě na Měsíc a zpět.

Apple-iphone-recycling-numbers

Diskuze (0)

Novinka

Anonym