Díky této chytré lednici od Samsungu už nebudete nikdy muset sami na nákup potravin

samsunghub
0Zobrazit komentáře

Samsung se pokouší se všemožnými koncepty ovládnout kuchyň a vůbec celou moderní domácnost už relativně dlouhou dobu. Ještě před několika lety se mu ale hodně konkurentů i zákazníků vysmálo, když představil koncept chytré lednice, která si jednou dokáže sama říct, kdy potřebuje doplnit zásoby a dokonce je sama objednat.

Tenhle sen se nyní stává realitou, protože na CES konferenci v Las Vegas byla představena lednice s názvem Family Hub Refrigerator, která disponuje 21,5″ displayem s 1080p rozlišením a dotykovým displayem. Ten slouží k tomu, aby se mohl uživatel kdykoliv podívat jaké má přesně stavy v lednici, jak dlouho tam potraviny jsou a do kdy mají trvanlivost nebo si přímo objednat dovoz potravin až do domu.

cuprfinal

Přečtěte si takéZakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr: Ve špičkách děláme 1000 objednávek denně. Máme z toho radost.Zakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr: Ve špičkách děláme 1000 objednávek denně. Máme z toho radost.

S tím pomohl Samsungu partner Mastercard, který v rámci Mastercard Labs vytvořil aplikaci Groceries, která je napojena na tři zásadní potravinové řetězce, ze kterých lze potraviny čerpat a další jsou prý v plánu. Kromě objednávky potravin lze ale samozřejmě do Hubu, podobně jako na chytrých Samsung televizích, nainstalovat takřka cokoliv.

Můžete tak z lednice při pohodlné objednávce potravin poslouchat Spotify, pustit si video na YouTube nebo si třeba ověřit schůzky v kalendáři. Dokonce se lze podívat dovnitř lednice na dálku prostřednictvím televize nebo mobilu, díky integrované kameře. Tato chytrá lednice by pak měla být zákazníkům k dispozici již v průběhu jara tohoto roku. Cena začíná na 5000 dolarech, v přepočtu zhruba 123 900 korun.

hub1
hub2
fridge_large_black

Foto: Samsung