Díky tomuto modemu se již brzy a bez větších investic dočkáme superrychlého internetu

Michal BenatzkyMichal Benatzky

4449431170_c938730c72_b

Telekomunikační gigant Comcast začal v minulých dnech testovat svůj první DOCSIS 3.1 modem. Ačkoliv se jedná o na první pohled nesrozumitelný název, tento typ modemu by mohl v příštích letech výrazně zrychlit přenosové rychlosti internetových dat a to navíc bez nutnosti větších investic do infrastruktury.

Nový modem, který byl před nedávnem úspěšně otestován v americké Filadelfii totiž dokáže zpracovat až 1000 megabitů za sekundu což představuje desetinásobek oproti dnešnímu standardu.

comment-fb

Přečtěte si takéFacebook testuje šmírovací funkci, díky které uvidíte, kdo z vašich přátel právě píše komentářFacebook testuje šmírovací funkci, díky které uvidíte, kdo z vašich přátel právě píše komentář

Výrazné zrychlení internetového připojení by tak v brzké době mělo být na dosah i bez potřeby modernizace kabelových vedení. V dnešních dnech totiž zavedení internetu o rychlosti jeden gigabit vyžaduje nahrazení obyčejných kabelů optickými, což samozřejmě znamená značné investice pro internetové poskytovatele.

Z kraje nadcházejícího roku by pak mělo probíhat další testování nového modemu ve vybraných domácnostech, odkud by se měl rozšířit napříč Spojenými státy a následně, doufejme, i přes oceán. Díky Comcastu se tak můžeme připravit na rapidní zvýšení přenosových rychlostí internetu mnohem dříve, než jsme doposud očekávali.

Foto: Mr.TinDC/Flickr