Díky tomuto projektu můžete za pomocí těžby kryptoměny přímo v prohlížeči přispět na charitu

donateyourtab
0Zobrazit komentáře

Těžení kryptoměn bylo v minulosti velmi zajímavým byznysem, kterému se povětšinou věnovaly jak geekové, tak větší společnosti. S přetlakem zájmu například o Bitcoin či Ethereum je ovšem taková těžba tak náročná na energii a výkon, že se běžnému člověku nevyplatí. Možná i proto vznikají nejrůznější nástroje, které umožňují využít část výkonu procesoru notebooku či stolního PC k jednoduché těžbě, bez jakékoliv technické znalosti, byť je to velmi pomalé.

I přesto, že je těžba pomalá, vznikl jednoduchý projekt s názvem Donate Your Tab, který po aktivaci využívá několik desítek procent výkonu vašeho zařízení k tomu, aby vytěžil co nejvíce kryptoměny, konkrétně Monero – tu poté můžete darovat některé z předvolených charitativních organizací, včetně boje za lidská práva či proti rakovině prsu.

ogimage-1

Přečtěte si takéČech Robin Raszka spouští videochatovací aplikaci FacemojiČech Robin Raszka spouští videochatovací aplikaci Facemoji

Běžně si toho uživatel v záložce prohlížeče ani nevšimne, za den přitom může běžně vytěžit zhruba 0,05 dolaru, což například při 100 tisících pravidelných uživatelích denně po dobu jednoho roku dává částku 1,82 milionů dolarů. Je to tak jistá alternativa k běžné finanční pomoci, kterou si mnoho lidí nemůže dovolit. Projekt již celkově vybral zhruba 74 dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym