Do aukce míří originální BMW Z8, jehož původním majitelem byl Steve Jobs

bmwz8

Začátkem října tomu bylo již 6 let od doby, kdy zemřel vizionář a zakladatel společnosti Apple, Steve Jobs, jenž byl známý pro svoje kontroverzní smýšlení, kreativitu a přímočarost. Od té doby vzniklo několik knih, biografií, filmů a rozprodala se také část jeho majetku. Jedním z unikátních sběratelských kousků, který se již během několika měsíců objeví v aukci, je i jeho BMW Z8.

Newyorkská aukční síň Sotheby’s uvede na začátku prosince aukci s názvem ICONS, která bude obsahovat pouze zcela unikátní předměty, stejně jako zmíněné BMW. To si Steve Jobs pořídil den po svých narozeninách, 6. října roku 2000 – popostrčil ho k tomu Larry Ellison, CEO společnosti Oracle a jeho dlouholetý přítel, také nadšenec do německých aut.

elon-musk

Přečtěte si takéElon Musk ukázal první podobu tunelu pod Los Angeles, který buduje jeho nová firma

Pro Jobse to rozhodně nebylo první německé auto, které vlastnil – mezi dalšími bylo dnes již legendární Porsche 944S, Mercedes-Benz SL či několik motocyklů od BMW. Sám Jobs BMW Z8 řídil zhruba 3 roky, poté ho prodal dalšímu majiteli, ten dále třetímu majiteli, až nakonec po 1,5 ročním kolečku skončilo znovu u druhého. Za 17 let bylo s autem najeto pouze 15 200 mil.

bmwz8a

Jedna z dalších exkluzivních věcí na tomto voze je fakt, že za první roky jsou veškeré faktury a další dokumenty podepsané přímo Jobsem – ten si totiž všechna auta většinou registroval na jiné osoby, kvůli anonymitě. Cena BMW Z8 by se v aukci měla vyšplhat na 300 – 400 tisíc dolarů, v přepočtu tedy 6,5 – 8,7 milionu korun, což s ohledem na unikátnost není mnoho.

Foto: Karissa Hosek / RM Sotheby’s