Do Česka dorazilo studentské předplatné Apple Music za 69 korun měsíčně

Filip HouskaFilip Houska

applemusic
0Zobrazit komentáře

Apple během včerejšího dne vypustil pro dalších 79 zemí možnost studentského předplatného na své streamovací službě Apple Music, které bývá zpravidla o 50 % levnější. Mezi tímto výběrem je i Česká republika, kde studenti univerzit a vysokých škol mohou službu využívat po dobu čtyř let za nižší měsíční poplatek ve výši 69 korun.

Aby vysokoškolští studenti mohli tuto možnost čerpat, potřebují se verifikovat u mezinárodního studentského klubu UNiDAYS (obdoba programu ISIC), který zlevněné předplatné zajišťuje. Ten sice oficiálně Česko nepodporuje, nicméně i tak se studenti z individuálního plánu (149 Kč) na plán studentský mohou přepnout.

applepark_2

Přečtěte si takéPrvní pohled do nového sídla Applu za 5 miliard dolarů, které běžně není přístupné veřejnostiPrvní pohled do nového sídla Applu za 5 miliard dolarů, které běžně není přístupné veřejnosti

Pro aktivaci stačí jít do uživatelského profilu v aplikaci Hudba (změnu lze provést i pomocí iTunes na počítači) a najít sekci pro změnu předplatného. Po zvolení studentského předplatného se následně objeví formulář, kde student vyplní svou školní e-mailovou adresu a zvolí instituci, kde studuje. Je však nutné dodat, že všechny vysoké školy v republice nemusí být podporovány. V tomto případě je doporučováno se obrátit na oficiální podporu UNiDAYS.

Tento krok Applu a jeho hudební platformy, kterou využívá okolo 36 milionů platících uživatelů, je také možnou reakcí na konkurenční Spotify. Švédský gigant totiž plán pro studenty nabízí v Česku (a jiných zemích) již od loňského roku, a to za cenu 3 eur, tedy nějakých 75 korun.

Foto: Apple

Diskuze (0)

Novinka

Anonym