Do Chorvatska žlutým vlakem i letos. RegioJet prodal na Jadran už 62 tisíc jízdenek

Vlaky do Splitu a Rijeky budou během prázdnin vyrážet z Česka každý den. Cena jízdného se oproti loňsku nemění.

regiojet-praha

Foto: Jiří Svoboda/CzechCrunch

Vlak RegioJet na hlavním nádraží v Praze

0Zobrazit komentáře

RegioJet obnovil vlaková spojení mezi Prahou a Chorvatskem před dvěma lety a jak se ukázalo, cestovat po železnici směrem na jih zatoužilo mnoho z nás. Žluté vlaky se proto rozjely do Splitu a Rijeky i letos. Ode dneška až do konce srpna tam budou vyrážet každý den.

Zájem o vlakové propojení s Jadranem začal RegioJet oťukávat v roce 2020, kdy tam vysílal své vlaky dvakrát týdně. Zájem byl ovšem tak velký, že se po měsíci stal projekt ziskovým a vlaky začaly směřovat do Chorvatska každý den. Tato kadence bude platná i během letošního července a srpna. Už teď se dá přitom předpokládat, že i letos bude opět plno.

Jen za červen se žlutým jadranským expresem přepravilo 11 tisíc pasažérů. „Červnový provoz nočních vlaků do Chorvatska hodnotím jako úspěšný, odezva cestujících je pozitivní. Mnoho červencových termínů je již vyprodáno, proto nyní klientům doporučuji vybírat v rámci srpna či září. Ideální destinací je Rijeka a Kvarnerský záliv, což je vlastně nejbližší chorvatské moře,” vysvětluje majitel RegioJetu Radim Jančura.

Jak zmínil, do Chorvatska se půjde žlutým vlakem dostat i v září, kdy vlaky na jih pojedou třikrát týdně. Na celou letošní sezónu RegioJet prodal již na 62 tisíc jízdenek. K vysokému zájmu podle společnosti přispívá odpadnutí nutnosti řešit jakákoliv covidová opatření.

Ceny jízdenek jsou stejné jako v loňském roce. Ta za jednosměrnou jízdenku začíná v případě sedačkového kupé do Rijeky na částce 590 korun, v případě lůžkového vozu startuje na 790 korunách. Na trase do Splitu začínají ceny od 890 korun za sedačku a 1 090 korun za lůžko.

V ceně jízdenky je vždy zahrnuta rezervace a palubní servis. Cestující si mohou rezervovat jak jednotlivá místa v kupé, tak i celé kupé, pokud se přesouvají ve větších skupinách. Součástí vlaků jsou i takzvaná tichá kupé, jejichž počet byl na loňskou žádost cestujících letos navýšen.

Do vlaku je možné nastupovat v Praze, Brně, Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě. Z Rijeky a Splitu je dále možné využít navazujících partnerských autobusových spojů, které dopraví turisty do čtyřiceti destinací na pobřeží Jadranu.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym