Do teniskového obchodu Footshop vstupuje investiční skupina Enern. Investuje do něj miliony eur

Filip HouskaFilip Houska

foot
0Zobrazit komentáře

Český prodejce tenisek Footshop nově získal důležitého investičního partnera. Tím se stává skupina Enern, která v minulosti investovala i do online projektů Rohlik.cz, Damejidlo.cz, Twista nebo Slevomatu. Tento vstup by měl Footshopu pomoci hlavně z hlediska nových produktových záměrů a rozšíření do zahraničí, konkrétně do Maďarska, kam chce prodejce v dubnu zamířit.

Investiční skupina ENERN, v jejímž čele stojí Petr Šmída, Radovan Nesrsta, Pavel Mucha a Tomáš Čupr, má podle obchodní rejstříku ve Footshopu získat minoritní, 12procentní podíl a to výměnou za investici v řádu jednotek milionů eur. Majoritu si stále drží CEO Peter Hajduček, který spolu s Marcelem Vargaeštókem Footshop provozují.

saifutop2

Přečtěte si takéFintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do ČeskaFintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do Česka

Jeden z nejvýraznějších prodejců sneakers a streetového oblečení v Česku a na Slovensku má díky tomuto investičnímu vstupu získat dostatek prostředků k rozšíření vývojářského týmu za účelem založení nových produktových záměrů.

cupr

Tomáš Čupr

Neméně důležitým cílem je však i zahraniční expanze. Již teď se plánuje výstavba kamenné pobočky v Budapešti, čímž se Maďarsko stane po Česku a Slovensku třetí zemí, kde bude Footshop prezenčně operovat – Footshop totiž funguje hlavně online, a to až v jedenácti jazykových mutacích.

„Do Budapešti po vzoru Prahy a Bratislavy chceme přinášet nejenom prémiové tenisky a oblečení, ale hlavně budovat novou komunitu. První kontakty s influencery slibují akce, na které se začínáme také těšit. Nová lokace je pro nás také novou příležitostí, jak uchopit po novu naší streetovou strategii firmy. Jedná se totiž o místo, které se nachází blízko rušné Vaci utca, která je obdobou pražské ulice Na Příkopech,“ říká Hajduček.

0218footshoppraha

První maďarská pobočka by se měla otevřít v průběhu dubna na ulici Kristóf Tér a má zaujímat rozlohu okolo 400 metrů čtverečních.

180212_Footshop Modell Snippets_01

Vizualizace maďarské pobočky Footshopu

180212_Footshop Modell Snippets_04
180212_Footshop Modell Snippets_07
180212_Footshop Modell Snippets_12
IMG_0444

Budoucí umístění první pobočky Footshopu v Budapešti

0218peterhajducek

CEO Footshop, Peter Hajduček

Diskuze (0)

Novinka

Anonym