Dopravní aplikaci Citymove od Škodovky používá 20 tisíc lidí. Nově umí zaplatit parkovné i v nákupních centrech

citymove-parking-minInsider

Foto: Citymove

V aplikaci Citymove lze zaplatit parkovné v nákupních centrech

0Zobrazit komentáře

Dostat se z bodu A do bodu B dnes nepředstavuje žádný větší problém. Složitější spíše je, vybrat ten nejlepší způsob, aby cesta byla rychlá, pohodlná a také levná. Přesně s tím se již šest měsíců snaží pomoci dopravní aplikace Citymove od Škoda Auto DigiLabu, která hledá uživatelům v Praze nejrychlejší způsob dopravy, pomáhá s placením parkovného nebo lístku v MHD, a prozatím si vede velmi dobře.

Zatímco obyvatelé menších měst a obcí mají na výběr z omezenějších možností dopravy, obyvatelům Prahy se díky službám sdílené mobility otevírají dříve nevídané možnosti, jak městem putovat, a přitom si ušetřit čas i peníze. Ovšem nárůst nových možností cestování a přepravních prostředků vyžaduje také daleko větší orientaci ve všech dostupných možnostech, propracovanější plánování a více aplikací v mobilu.

I proto DigiLab, inovační laboratoř mladoboleslavské Škodovky, přišla před půl rokem s aplikací Citymove, která pracuje tzv. multimodálně. V praxi to znamená, že uživatel nemusí mít v telefonu pro každý typ sdílené mobility vlastní aplikaci, ale Citymove mu nashromáždí data z jednotlivých typů sdílené mobility v jediné aplikaci a při plánování cesty vše propojí, třeba i s městskou hromadnou dopravou.

citymove-berider-min

Foto: Citymove

V aplikaci Citymove si lze půjčit elektrický skútr BeRider

Citymove v sobě tímto způsobem aktuálně propojuje služby sdílených kol Freebike, přepravní služby Liftago, plánování tras s využitím MHD nebo příměstských vlaků, sdílení vozů HoppyGo, což je další služba z dílny Škoda Auto DigiLabu, a také skútry BeRider, za nimiž rovněž stojí škodovácká laboratoř.

Při zadání bodu, kam se uživatel potřebuje dostat, vás Citymove informuje o tom, jak dlouho vám potrvá se na dané místo dostat za využití jednotlivých způsobů přepravy, případně jejich kombinace. Zároveň vám prozradí, kolik vás bude cesta stát a kde si můžete daný dopravní prostředek vyzvednout.

Tím ale výčet schopností aplikace Citymove nekončí. Aplikace totiž zprostředkovává i možnost nákupu SMS jízdenek pro integrovanou městskou dopravu a lze skrze ni platit parkování v pražských zónách s MPLA, tedy s možností mobilního placení, s nimiž je plně integrována.

citymove-parking2-min

Foto: Citymove

V aplikaci Citymove lze zaplatit za parkování na placených zónách

Nově navíc můžete s aplikací platit parkovné také v nákupních centrech, parkovacích domech a P+R parkovištích. U nich si uživatel může před vjezdem ověřit počet volných míst i cenu za parkování. Platba probíhá před opuštěním parkoviště oskenováním QR kódu z parkovacího lístku či opsáním jeho kódu.

Právě parkování je pro mnoho řidičů v Praze tradičně náročná a nepříjemná činnost, ať už co se týče hledání volných míst, nebo následného placení a hledání automatu či prodlužování doby stání. Vše lze nyní obsloužit z mobilu.

Citymove má v současné době 20 tisíc uživatelů, kteří se mohou do služeb přihlašovat buď skrze svůj Facebook, Google či e-mail a nově na iPhonech také ještě bezpečněji prostřednictvím Apple Sign-In. Škoda Auto DigiLab předpokládá, že počet služeb, ke kterým po přihlášení získá uživatel přístup, se bude i nadále rozšiřovat, a to zejména v oblasti sdílených kol a skútrů, a to hned po zimní sezóně. V Praze například dále jezdí sdílená kola Rekola, koloběžky Lime či skútry Revolt.

citymove1

Foto: Citymove

Citymove v sobě zahrnuje hned několik služeb sdílené mobility, MHD i placení parkovného

Diskuze (0)

Novinka

Anonym