Dreamlinerem do Chicaga. American Airlines zavedou novou přímou linku z Prahy

aa_praha

Foto: Letiště Praha

Airbus A330-200 společnosti American Airlines na trase Praha – Filadelfie

0Zobrazit komentáře

Letecká spojení mezi Prahou a Spojenými státy se již brzy rozšíří o další zásadní trasu. Po Filadelfii a New Yorku, na jehož dvě letiště létají dva nezávislé spoje, se od 8. května příštího roku otevře také linka Praha – Chicago. Aerolinka American Airlines bude na trase létat oblíbeným letadlem Boeing 787-8 Dreamliner a rezervace letenek bude možná už od příštího týdne.

Informovalo o tom přímo Letiště Praha ve své tiskové zprávě. Ani nová linka do Chicaga nicméně nebude celoroční, ale pouze sezónní, stejně jako zmíněné spoje na newyorské letiště Johna F. Kennedyho s Deltou, newyorské letiště Newark s United a do Filadelfie s American Airlines. Právě linka do Filadelfie, která je dostupná od května minulého roku, nicméně slaví úspěch.

Jen v prvním roce provozu se na ní podařilo přepravit na 60 tisíc pasažérů a American Airlines se díky tomu rozhodly k posílení linky větším letadlem. Místo Boeingu 767-300 byl nasazen Airbus A330-200, který disponuje 20 sedadly v business class, 21 sedadly premium economy a 206 sedadly v tradiční ekonomické třídě.

Podobně na tom bude i chystaný spoj do Chicaga, které je oblíbenou turistickou destinací. Letiště Praha odhaduje, že novou linku v první sezóně využije na 48 tisíc cestujících.

787-business

Foto: American Airlines

Business class v Boeingu 787-8 Dreamliner

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym