Elektromobily Tesla nově ochrání psy zavřené v autě. Dorazí také hlídací systém proti vandalům

Nela VítováNela Vítová

tesla-models

Foto: Tesla

Tesla Model S, Model 3 a Model X

0Zobrazit komentáře

Elektromobily od Tesly se již brzy dočkají další novinky a tentokrát nepůjde o nic spojeného s jízdou jako takovou, ale především o bezpečnost. Šéf kalifornské automobilky Elon Musk slíbil, že již v tomto týdnu do svých vozidel pošle aktualizaci přinášející bezpečností opatření proti krádeži a také pro zvířata, jež zůstanou sama v autě. Pokud totiž zejména v horkých letních měsících zamknete psa uvnitř, hrozí mu po nějaké době mrtvice z horka.

Softwarová aktualizace, prostřednictvím které Tesla běžně vylepšuje své vozy nebo přidává nové funkce, má přinést tzv. „Dog Mode“, jež by měl bezpečně poznat přítomnost psa v autě a podle toho se i automaticky zachovat. Detaily funkčnosti celé služby zatím nejsou známy, ale očekává se, že by auto v takovém případě mělo udržet určitou teplotu vnitřního prostoru, aby nedošlo k jeho přehřátí, a případně i přehrát hudbu pro mazlíčkovo ještě větší pohodlí.

Ostatně právě to loni v říjnu na Twitteru Elonu Muskovi navrhoval jeden z majitelů Modelu 3 Josh Atchley, který ještě připojil myšlenku, že by se na velkém displeji mohl zobrazit nápis, že je pes v pořádku a jeho páníček bude za chvíli zpět, pokud by si ho zavřeného v autě všimli kolemjdoucí. Elon Musk mu tehdy jen krátce odvětil, že takovou možnost přidat do aut může, a minulý týden na Twitteru oznámil, že právě Dog Mode již brzy dorazí.

Spolu s psím režimem navíc do všech Modelů od Tesly dorazí i další velmi žádaná funkce, tzv. „Sentry Mode“. Půjde o hlídací režim, který bude využívat kamery ke 360stupňovému záběru, díky němuž bude vědět o veškerém dění kolem auta, a jakmile by se někdo pokusil o násilné vniknutí nebo poškození auta, spustí hlasitý alarm. Podle Muska navíc půjde o velmi hlasitou vážnou hudbu, konkrétně Toccata a fuga od Johanna Sebastiana Bacha. A někdy prý dokonce o metalovou verzi. Sentry Mode by měl dorazit tento týden pro všechny Tesly se zakoupenou funkcí Autopilot.

Tesla má bezpochyby obecně výhodu v tom, jak své elektromobily staví a vyvíjí, protože díky softwarovým aktualizacím, na které jsme zatím byli zvyklí zejména ze světa počítačů nebo mobilních zařízení, dokáže velmi rychle reagovat na aktuální problémy a připomínky svých uživatelů. Ostatně mnoho funkcí, jež v posledních letech vývojáři Tesly implementovali, pochází z hlav samotných řidičů a často se rodí tyto nápady přímo na Twitteru, kde je Elon Musk velmi aktivní. Majitelé navíc mají tu výhodu, že veškerá vylepšení pro ně přicházejí zdarma. Nutností je mít maximálně zakoupený Autopilot.

tesla-model3-red1

Tesla Model 3

Diskuze (0)

Novinka

Anonym