Elon Musk bude hloubit dopravní tunely i v Číně. Nově nejen pod městy, ale i pod vodou

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

teslaboring

Foto: The Boring Company

Vizualizace tunelu od The Boring Company

0Zobrazit komentáře

Hloubit tunely pro nový způsob přepravy ve městech chce začít Elon Musk také v Číně. Dosud se svou společností The Boring Company působil jen ve Spojených státech, kde začal budovat v několika městech první tunely. Cílem šéfa Tesly nebo SpaceX je podkopat velká ucpaná města a umožnit rychlejší a efektivnější přepravu.

Aktuálně má The Boring Company rozjednané projekty v Los Angeles, Chicagu, Marylandu a Las Vegas a přestože zatím není žádný dokončený a bylo uspořádáno jen několik testovacích jízd, investoři Muskově vizi věří. Nedávno do firmy poslali dalších 120 milionů dolarů a nyní chce Elon Musk do světa.

Jak ambiciózní podnikatel prozradil tradičně na Twitteru, začne s The Boring Company operovat také v Číně. Oficiálně by měl svůj plán oznámit v srpnu na World Artificial Intelligence Conference v Šanghaji. Vedle toho Musk zároveň prozradil, že vedle tunelů pod městy chce začít budovat také podvodní tunely.

První tunel, ten pod Las Vegas, má The Boring Company dokončit ještě letos a bude velmi zajímavé sledovat, jak bude fungovat. I v závislosti na jeho úspěchu lze očekávat případná další expanze jedné z mnoha Muskových firem.