Elon Musk získal důležitého partnera pro svůj revoluční přepravní projekt Hyperloop

Michal BenatzkyMichal Benatzky

hyperloop5

Vize přepravy budoucnosti podle Elona Muska se i přes mnohé pesimistické názory stále přibližuje realitě. Společnost SpaceX totiž v úterý oznámila, že navázala partnerství se stavební firmou Aecom, která bude pomáhat s výstavbou testovací trati o délce jedné míle. Zkušební dráha vyroste v blízkosti ústředí firmy SpaceX v kalifornském Hawthorne.

rezab

Přečtěte si takéJan Řežáb ze Socialbakers se dostal do evropského seznamu 30 pod 30 magazínu Forbes

Ačkoliv je Aecom jedna z největších stavebních firem světa, má před sebou nelehký úkol. Trať pro tento vysokorychlostní transportní systém totiž ještě nikde na světě v reálné podobě nestojí. Elon Musk je tak i v tomto případě průkopníkem, který se vydává na dosud neprobádanou půdu.

hyperloop1

I když cena stavby zůstane pravděpodobně tajemstvím, pověřená stavební firma alespoň o celém projektu prozradila několik detailů. Víme tak například, že vakuově utěsněný ocelový tubus bude mít průměr 1,8 metrů a bude umístěn nad zemí, informuje server The Verge.

V případě Aecomu se však nejedná o první zkušenost s projektem Hyperloop. Firma už totiž v současné době pomáhá s konstrukcí podobné testovací trati společnosti Hyperloop Transportation Technologies, která se do závodu o první funkční prototyp zapojila také.

S konceptem Hyperloop přišel jako první v roce 2013 právě slavný podnikatel Elon Musk, který projekt představil s vizí, podle které by 570 km dlouhá cesta z Los Angeles do San Francisca trvala zhruba půl hodiny. Přetlakové kapsle by totiž podtlakovými tubusy mohly cestovat až rychlostí 1220 km/h. S touto hodnotou se však počítá pouze pro náklad, lidé by tak měli cestovat třikrát až čtyřikrát pomaleji.