Facebook spustil novou podobu „Like“, která zcela mění způsob reakce na příspěvky

wow

Kolem října loňského roku si několik uživatelů na Facebooku všimlo, že má k dispozici zcela novou podobu lajkovací funkce, která mimo klasické tlačítko „Like“ nabízí i několik rozšířených možností ve smajlíkové podobě, kterými lze navíc na příspěvek dát i pět dalších nových emocí, včetně našeho oblíbeného „Wow“.

Po dlouhých měsících postupného testování začíná Facebook postupně funkci implementovat i na tuzemské stránky, včetně té naší, a rozšiřovat tuto funkci na všechny veřejné profily. Uživatelé jsou z nových možností nadšeni – i tak to ale vypadá, že krátkodobé pobláznění vystřídá spíše návrat k běžnému lajkování, na které jsme zvyklí a půjde jen o okrajovou funkcionalitu.

musk

Přečtěte si takéElonu Muskovi v Tesle narostla v týdnu hodnota podílu o více než 100 milionů dolarů

Souběžně s toutou funkcí se otevřely i nové možnosti pro správce stránek, kteří nyní uvidí několik nových statistik, rozdělených podle typu emocí, které uživatelé u příspěvku zvolili a zároveň lepší budoucí zacílení reklam a obsahu na zdi. Nové emoce nebo Reactions, jak je FB přezdívá, lze na mobilu využít delším podržením prstu na tlačítku Like, nebo na desktopu po několika sekundovém najetí myší.

wowcc