Finální trailer k očekávanému sci-fi Duna přichází. Už za dva týdny se dozvíte, jak velkolepé a epické skutečně je

Filip HouskaFilip Houska

dune-2020-timothee-chalamet-rebecca-ferguson

Foto: Vertical Ent.

Timothée Chalamet a Rebecca Fergusonová ve filmu Duna

0Zobrazit komentáře

Očekávání se stupňují. Už za pár týdnů totiž do českých kin vtrhne film, který má ambici stát tím nejepičtějším science fiction snímkem za posledních minimálně deset let. To, co způsobil Peter Jackson s Pánem prstenů v kategorii fantasy, má udělat Denis Villeneuve v žánru sci-fi právě s Dunou. A jak ukazuje nový trailer, možná tato slova nejsou jen planými řečmi. Filmová adaptace vrcholového díla sci-fi literatury slibuje šílené boje a mocnou atmosféru.

Tým okolo slavného režiséra Denise Villeneuvea (Příchozí, Blade Runner 2049) na novou adaptaci Duny láká už od loňského roku, kdy byl představen úvodní trailer, v němž byl spolu s hlavními herci naznačen i gradující vývoj děje. Před pár měsíci se objevily další ukázky, které očekávání ještě zvýšily, a teď přichází pomyslné poslední zrnko písku.

Nový trailer nás znovu dostává na písčitou planetu Arrakis, kde se schyluje k velkému boji, jenž otřese celým galaktickým Impériem. Stejně jako v knižních předlohách od amerického spisovatele Franka Herberta bude středem zájmu mystické koření melanž, které prodlužuje lidský život, zlepšuje zdraví a poskytuje zvláštní psychické schopnosti.

O zisk tohoto extrémně cenného zdroje bojují dva dlouhodobě znepřátelené rody – Atreidové a Harkonnenové. A jak už naznačily dřívější trailery, ústřední roli bude mít mladý Paul Atreides, kterého ztvárňuje Timothée Chalamet. Právě ten společně se svými rodiči dorazí z domovské planety Caladan právě na Arrakis, aby převzal kontrolu nad tamními vyprahlými pouštěmi.

Finální trailer Duny tak divákům nabízí bližší vhled do toho, jak se bude celá situace v této nehostinné a špinavé atmosféře vyvíjet. Vedle Paula v něm můžeme znovu vidět i americkou herečku Zendayu, která dýchá za postavu Chani, Jasona Momou coby Duncana Idaho nebo původem guatemalského herce Oscara Isaaca, který hraje vévodu Leta Atreida.

Protože se má jednat o skutečně epický snímek, který může posunout hranice sci-fi filmařiny na novou úroveň, můžeme být svědky náznaků velkých bitev, které se zvukovým podkresem husí kůži navozující hudby od Hanse Zimmera působí opravdu velkolepě. Do českých kin Duna dorazí 22. října, v některých zahraničních zemích už její premiéra proběhla.