Fintech platforma Revolut nabízí nově obchodování s kryptoměnami Bitcoin, Litecoin a Ethereum

Jiří SvobodaJiří Svoboda

revolut
0Zobrazit komentáře

Britský fintech startup Revolut, který nabízí alternativu ke klasickým bankám, přidává do své digitální platformy další možnost, která reflektuje aktuální trend ve finančnictví. Svým uživatelům totiž platforma, která několik týdnů funguje oficiálně i v České republice, nově nabídne přímo v mobilní aplikaci nákup a prodej kryptoměn Bitcoin, Litecoin a Ethereum.

Obchodovat s kryptoměnami bude možné za směnu jedné z 25 základní měn, přičemž Revolut slibuje, že je nabídne za nejvýhodnější kurzy na trhu. Za každou transakci, která by měla trvat pouhou půlminutu, si pak bude účtovat jednotný poplatek ve výši 1,5 procenta výše platby.

youtubechat_2

Přečtěte si takéYouTube spouští nový formát příspěvků podobný Stories na InstagramuYouTube spouští nový formát příspěvků podobný Stories na Instagramu

„Tím, že dovolíme naším zákazníkům jednoduše držet, prodávat a kupovat kryptoměny, si upevňujeme reputaci disruptivního inovátora ve světě financí. Zavedení této funkce bylo konzistentně tím nejžádanějším, co naši zákazníci chtěli a proto jsme naslouchali a reagovali,“ doplnil Nikolay Storonsky, CEO Revolut.

Revolut vznikl v červenci 2015 a podle svých slov chtěl od začátku otočit bankovní sektor vzhůru nohama. Nabízí například platby v zahraničí i mezinárodní a domácí transakce bez poplatků nebo obchodování s 25 měnami, mimo jiné prostřednictvím vlastních platebních karet. I kvůli těmto výhodám do něj pětice různých fondů investovala přes 86 milionů dolarů.  V Česku funguje od začátku listopadu a používá ho zde nejméně 5000 lidí.

Cryptocurrency1

Diskuze (0)

Novinka

Anonym