Fintech Robinhood získal další stovky milionů. Jeho hodnota překročila 7 miliard dolarů

robinhood-app
0Zobrazit komentáře

Jeden z nejrychleji rostoucích fintech startupů, kalifornský Robinhood, prorazil na trhu nabídkou bezplatného obchodování s akciemi. Místo brokerských firem, které mají často vysoké vstupní a další poplatky, nabízí uživatelům v rámci aplikace rychlou registraci, schválení účtu a obchod bez marží. Nyní na další vývoj Robinhood získává investici ve výši 323 milionů dolarů.

Investiční kolo Series E vedl fond DST Global a díky novým prostředkům se hodnota startupu posouvá na ohromných 7,6 miliardy dolarů, v přepočtu tedy více než 174 miliard korun. Jde tak o další významný nárůst od minulého investičního kola loni v květnu, kdy po získání 350 milionů dolarů překročila valuace Robinhoodu 5 miliard. Celkově tak firma od investorů vybrala už 860 milionů dolarů.

V poslední době Robinhood investoval hodně do vývoje nových funkcí a také do akvizice byznysu, díky kterému začal vydávat rychlé finanční novinky s názvem Robinhood Snacks. A jak Robinhood vydělává peníze, když je pro uživatele bez poplatků? Většina prostředků stále plyne z prodeje objednávek uživatelů větším finančním firmám, které poté plní poptávku. Z každé transakce má pak startup určité procento provize. Robinhood nicméně několikrát popřel, že by zasílal poptávky těm firmám, které nabízejí největší provizi, nikoliv nejlepší cenu akcií.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym