Fond Pale Fire Capital získal většinový podíl v jednom z největších pracovních portálů v Česku

Už dříve si investiční skupina v rámci projektu pořídila dvacetiprocentní podíl, vyměnila management a dokázala zlepšit výsledky.

Iva BrejlováIva Brejlová

senkypl

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Dušan Šenkypl z investiční společnosti Pale Fire Capital

0Zobrazit komentáře

Investiční skupina Pale Fire Capital si pořídila většinu projektu JenPráce.cz – jednoho ze tří největších pracovních portálů v Česku. Aktuálně v něm vlastní 80 procent. Cenu za nákup nezveřejnila. JenPráce v posledních měsících výrazně roste, letos v prvním čtvrtletí navýšila návštěvnost v meziročním srovnání o 140 procent a podle PFC je to i proto, že se díky dosavadní spolupráci podařilo vybudovat silnou strukturu s kompletně novým managementem.

Doteď investiční skupina v projektu vlastnila dvacetiprocentní podíl. Společníky jsou kromě PFC ještě David Krmela a Radovan Hypš, kterým teď zůstává po deseti procentech. „Na portálu JenPráce.cz nás zaujalo unikátní propojení klasické personální inzerce s aktivním marketingem pozic na sociálních sítích,“ zmiňuje Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

Podle něj se firma soustředí na výkonové řešení personálního marketingu, ale umí i přesně cílit na zájemce s atraktivní nabídkou. „O životaschopnosti projektu svědčí více než milionová návštěvnost měsíčně a absolutně největší publikum na sociálních sítích. Ve spojení s novým a zkušeným managementem jsme připraveni rozvířit stojaté vody klasického personálního marketingu,“ věří. 

Kromě zmíněné milionové návštěvnosti si projekt si může připočítat 900 tisíc uživatelů ve dvou různých facebookových skupinách zaměřených na práci a na brigády. Během prvních tří měsíců roku nabízel na 30 tisíc pracovních pozic, na každou z nich se podle čísel firmy průměrně dívalo přes 200 uchazečů. „Pro naše klienty tvoříme cílené kampaně a díky vlastnímu chytrému algoritmu hledáme nejlepší způsoby, jak se dostat k těm správným uchazečům při zachování rozumných nákladů,“ popisuje Anna Kevorkyan, nová CEO portálu.

Portál JenPráce.cz otevřela společnost Coweo Technologies v roce 2013. V roce 2017 spustil díky spolupráci s investory z PFC i placenou inzerci, umožňuje mimo jiné integraci s náborovými aplikacemi třetích stran. Mezi klienty patří velké personální agentury, ale i Skanska, ministerstvo vnitra nebo ČSOB Pojišťovna.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym