Futurama je zpět. Nová sezona si bere na paškál bitcoin, cancel culture i pandemii, první díl už je na Disney+

Dobré zprávy vespolek! Nová řada Futuramy přilétá na obrazovky, veze s sebou všechny původní dabéry i pokračování nevyřešených příběhů.

Michal MančařMichal Mančař

futurama

Foto: Hulu

Fry, Bender a Leela. Parta z Planet Expressu a Futuramy je zpátky

0Zobrazit komentáře

Fry, Leela, Bender a další zaměstnanci společnosti Planet Express se po deseti letech opět hlásí do služby. Animovaná komedie Futurama od tvůrců Simpsonových právě dnes přiletěla s prvním dílem nové sezony na streamovací službu Disney+. Na palubě hvězdoletu přitom nechybí žádný z původních dabérů, kteří hrdinům (lze pro ně to slovo vůbec použít?) propůjčili své nezaměnitelné hlasy.

Jak říká profesor Farnsworth: „Good news, everyone!“ Neboli hezky česky: „Dobré zprávy vespolek!“ Návrat Futuramy dobrou zprávou bezesporu je, pro ty nejvíce natěšené fanoušky ale může být nepotěšujícím oznámením skutečnost, že nové díly budou vycházet s týdenní frekvencí. Celkem jich bude dvacet, ačkoliv prozatím je připravená jen první půlka nové sezony. Premiéra druhé desítky dílů ještě nebyla oznámena.

„Věrní diváci se dočkají odhalení desítky let trvajících tajemství. Dojde na další pokračování love story Frye a Leely, tajuplnou historii robotického Santy i osud potomků Kifa a Amy,“ láká s odkazem na známé postavy a jejich příběhy popis animované novinky. Jak už u komediální série od autora Simpsonových a Rozčarování Matta Groeninga bývá zvykem, dojde i na narážky na skutečný svět.

Mezi témata, která bude nová Futurama vážně i nevážně rozebírat, patří bitcoin, pandemie nebo cancel culture, tedy údajně přehnaná citlivost na kontroverzní témata. Na paškál si v nových epizodách vezme i budoucnost streamovacích služeb. Tedy mnohem aktuálnější témata, než která řešila ve svých posledních okamžicích. Zatím poslední z celkem 140 dílů Futuramy měl premiéru v září roku 2013.

Navzdory desetileté odmlce bude nová série návratem se vším všudy, tedy včetně dabérů kreslených postav. Nechybí John DiMaggio alias robot Bender ani Billy West coby Fry, profesor Farnsworth i doktor Zoidberg. Vrací se také Katey Sagalová jako Leela, účetní Hermes Conrad opět promluví hlasem populárního dabéra Phila LaMarra. Dokonce i loni zesnulý rapper Coolio ještě stihl nahrát repliky Kwanzaabota.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym