Hlídací pes pro výhodné cestování. Česká služba Flightor funguje jako agregátor nejvýhodnějších letenek z celého světa

aeroplane-aircraft-airplane-1004584
0Zobrazit komentáře

Cestovat po světě letadlem má své výhody i nevýhody. Mezi výhody zcela jistě patří rychlost a servis, který cestování doprovází. Mezi nevýhody můžeme zahrnout pro některé zákazníky cenovou náročnost. Ovšem zkušenější cestovatelé namítnou, že pokud člověk ví, kde letenky hledat a jak nakupovat, dá se letadlem cestovat velice výhodně. Jedním z nástrojů, který vám v tomto ohledu může pomoci, je i Flightor.com, chytrý vyhledávač českých autorů, který agreguje ty nejvýhodnější letenky a nabídky ubytování z různých serverů.

Celý klíč k úspěchu k nákupu levné letenky spočívá v načasování a především ve vyhledávání, což může zabrat podstatné množství času. Pokud máte přesně vybraný termín odletu, vyplatí se koukat po letenkách i dva měsíce předem. Jejich cena se přitom může měnit klidně každou hodinu a na mnoha místech se cena liší podle aktuálních akcí či času a místa, odkud vyhledáváte.

Aerolinky totiž ví, že jak v případě nákupu s půlročním předstihem, tak i v případě nákupu na poslední chvíli, letenku obvykle koupit prostě potřebujete a zaplatíte za ni i vyšší cenu, jelikož již na daný termín neexistuje alternativa. Pokud tedy začnete hledat včas, máte poměrně velkou šanci, že na zajímavou nabídku dříve či později narazíte.

flightor

Flightor.com

Otázkou však je, kde hledat. Využít k tomu můžete například některou z cestovních platforem, jako je brněnské Kiwi.com, které propojuje lety i jinak nespolupracujících aerolinek nebo vyhledávač Lety od Googlu, který umí v přehledném kalendáři zobrazit nejvýhodnější nabídky podle přesného výběru dat. Pokud však hledáte výhradně zvýhodněné letenky, na ty se specializuje český cestovatelský projekt Flightor.com, který v roce 2015 založili Vladimír Kobzev a Jan Kněžínek.

Flightor agreguje nabídky velice levných, akčních a i tzv. error fare neboli chybných letenek, spolu s levnými pobyty. Denně tak zařazuje nové nabídky z celého světa, které čerpá z více než 100 různých zdrojů, mezi než patří jak aerolinky, tak i nejrůznější weby, které se na vyhledávání akčních letenek a nabídek specializují, a to nejen ty české.

hotel-intercontinental-prague-night

Přečtěte si takéInterContinental ruší ve všech hotelových pokojích plastové toaletní lahvičky. Nahradí je doplnitelnými nádobamiInterContinental ruší ve všech hotelových pokojích plastové toaletní lahvičky. Nahradí je doplnitelnými nádobami

Pokud vás najednou přepadne chuť cestovat a je vám víceméně jedno kam, můžete se podívat na rychlý přehled toho nejvýhodnějšího, co je zrovna k dispozici, sbalit batoh a vyrazit. Hledat přitom lze i bez konkrétního termínu nebo lokality, stačí zadat jen místo odletu.

O užitečný nástroj se však jedná i v případě, kdy přesně víte odkud, kam, kdy a za kolik chcete letět. Flightor totiž nabízí možnost nastavení tzv. hlídacích psů, kterým zadáte přesné parametry nabídek, které vás zajímají. V případě, že Flightor objeví zajímavou nabídku, okamžitě vám ji odešle na e-mail.

flightor-core-team

Foto: Flightor

Autoři Flightoru: Honza Kněžínek, David Švejda, Jakub Goldmann a Vláďa Kobzev

Flightor aktuálně navštěvuje 5 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně a hlídacího psa využívá přibližně 10 tisíc cestovatelů. Vedle samotného odkazu na výhodné letenky vám navíc služba připojí také krátké popisky cílové destinace, tipy, co by vám nemělo uniknout, a užitečné odkazy na nejrůznější průvodce, pojištění či ubytování.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že projekt získává peníze výhradně prostřednictvím doporučení různých služeb pojišťoven či ubytovacích zařízení, faktem je, že podstatně větší zisky plynou společnosti z nejrůznějších služeb pro firmy, jako je například zajišťování hromadných letenek či plánování cest. Kromě toho chce Flightor v nejbližší době začít spolupracovat s dalšími firmami, kterým bude poskytovat svá data.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym