Hodiny v pražském horku. Na Jakea Paula čekaly tisíce lidí, setkání ale zkazila amatérská organizace

Pražské setkání populárních internetových tvůrců potěšilo skalní fanoušky, ale zbytek si z něj asi nic neodnesl. Potenciál byl přitom velký.

Filip HouskaFilip Houska

paul-marianek

Foto: Jon Mariánek/Instagram

Jake Paul a Jon Mariánek

0Zobrazit komentáře

Dlouho sliboval, že se vrátí do Česka, vzhledem k jeho životnímu stylu a kariéře se to ale nezdálo pravděpodobné. Populární česko-americký youtuber Jon Mariánek ale nakonec svým slibům dostál a přiletěl rovnou s jedním z největších influencerů světa Jakem Paulem. A byť mají oba za sebou větší či menší kontroverze, na jejich avizované setkání s fanoušky v pražských Riegrových sadech dorazily tisíce lidí. My jsme přišli také – a žasli nad tím, proč je akce tak chaotická a nepřipravená.

Jake Paul je v internetovém šoubyznysu i přes všechny možné názory na jeho osobnost obrovský pojem. Dříve hlavně natáčel na YouTube, kde se stal polarizující figurou s miliony fanoušků, ale i miliony odpůrců. Na renomé mu nepřidával ani fakt, že má za bratra Logana Paula, který čelí nařčení z kryptopodvodů. V posledních letech se ale profiluje jako boxer, který má za sebou už několik zápasů – a teď na něj čeká historický zápas s legendou sportu Mikem Tysonem, který dokonce živě odvysílá Netflix.

Shodou okolností má i menší přesah do Česka, a to skrze svého týmového kolegu Jona Mariánka, který mu stříhal videa, než se stal samostatným tvůrcem s téměř milionem odběratelů na YouTube, z nichž většinu tvoří Češi. Ostatně magazín Forbes ho zařadil na první příčku mezi nejvýdělečnějšími tuzemskými youtubery s ročním výdělkem přes třicet milionů korun. To mu vysloužila primárně videa na téma života ve Spojených státech, kde již několik let bydlí.

Proto když rodák z jihomoravských Hustopeč, který odletěl za oceán studovat a pak tam i zůstal, oznámil, že se po pěti letech vrátí do Česka a přiveze s sebou právě Jakea Paula, dalo se očekávat, že se strhne mela. My jsme na akci, kde bylo už dopředu jasné, že bude lákat zpravidla náctileté fanoušky s výraznými transparenty a Mariánkovým oficiálním oblečením, vyrazili také. A nestalo se nic, co bychom nečekali. Až na jednu věc.

Meet-up se konal ve Vinohradech, v areálu tamního Sokola. A proběhl v úterý, kdy v Praze panovaly teploty přes třicet stupňů. To by ani tolik nevadilo, kdyby se před vstupem nezformovala fronta, která mohla čítat až tisíc lidí. Než jsme se dostali k turniketům, trvalo to přes dvě hodiny. Během nich si dokonce jeden kluk do rozpálené fronty objednal kurýra s pizzou. Místy jsme si říkali, jestli se opravdu vyplatí v takovém podvečerním horku čekat dál. A nevyplatilo.

To, že měl Jake Paul se svým týmem zpoždění a dorazil o dvě hodiny později, než se původně plánovalo, by se dalo odpustit. Ostatně to mohl být záměr, jelikož začínat se mělo v pět, ale ještě okolo půl sedmé večer byly ve frontě stovky lidí. Ovšem co se odpustit nedalo, byl harmonogram akce – prakticky neexistoval. Což se s ohledem na to, jak poměrně dobře působilo zázemí, ukázalo jako velká škoda. Hlavně pro fanoušky.

Centrem celého areálu bylo hudební pódium, kde jednak hrál DJ, jednak na něm vystupovali zmínění aktéři. Včetně Štěpána Šrámka alias Stevena Gashe, českého youtubera, který s Mariánkem několikrát spolupracoval na obsahu. Samozřejmě nemohli diváky ochudit o virální hit Chleba, který nahráli u Paula doma v Portoriku, ani to ale s publikem nic extra neudělalo. Událost působila amatérsky a místy nudně, což bylo způsobeno i tím, že se hlavní hvězdy objevovaly na pódiu jen sporadicky.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Sám Mariánek přiznal, že průběh setkání nijak zvlášť nenaplánoval, naopak do celého dění nechal prostupovat spontánnost. Jenže ona punkovost celému eventu spíš uškodila. Nezachránilo to ani deset přistavených aut značek Mini, Audi a Tesla, které Mariánek bez většího rozmyslu „rozdával“ lidem podle toho, kdo měl zajímavější transparent nebo kdo chytil Paulův deodorant jeho vlastní značky W. Správné slovo, jak setkání vystihnout, je chaotičnost.

Přitom se opět nabízí říct, že je to vlastně škoda, když se s odstupem času zamyslíme nad tím, v jaké parádě přijel Mariánek a spol. přímo do areálu – dorazili několika mercedesy, jedním ferrari, jedním rolls-roycem a „monster truckem“. Skalní fanoušky potěší, že naživo viděli své idoly, rozhodně ale měl meet-up větší potenciál, aby zaujal i ty, kdo kluky tolik nesledují. Obecně to působilo jako spíchnuté horkou jehlou. Jako by se nestíhalo.

Co ale musíme ocenit, je někdejší kulturista Filip Grznár v roli Mariánkova bodyguarda, který dorazil v drahém autě a jeho ochranná vestička mu přirozeně padla k tělu. Rozhodně více než zápasy v kleci. A samozřejmě Paulovo neustálé propagování nových deodorantů W, ke kterým v Americe spustil masivní kampaň. Je to totiž marketingová mašina – a občas je zajímavé sledovat jeho reklamní kroky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jon Marianek (@jonmarianek69)

Obchvat Prahy z Běchovic k D1 se může začít stavět. Po 41 letech od otevření prvního úseku

Ředitelství silnic a dálnic chce ještě letos začít stavět 13 kilometrů dlouhý úsek obchvatu Prahy. Čeká se na něj desítky let.

Luboš KrečLuboš Kreč

dalnice

Foto: Foto: Depositphotos

Dálniční obchvat Prahy se protáhne k Běchovicím

0Zobrazit komentáře

Stavba, jejíž neexistence tvrdě postihuje dopravu jak v Praze, tak v jejím okolí, se přiblížila realizaci – ředitelství silnic a dálnic může začít budovat třináctikilometrový úsek obchvatu hlavního města z Běchovic k D1, stavební povolení totiž nabylo právní moci. Skončily tak mnohaleté tahanice s odpůrci projektu především z řad obcí, jejichž katastry dálnice povede. Co do objemu finančních prostředků jde o největší investici ŘSD, stavba má stát 15 miliard korun.

Že stavební povolení pro plánovaný úsek Pražského okruhu z Běchovic k dálnici D1 nabylo právní moci, uvedl šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl na sociální síti X. Pozemky jsou vykoupené od 90 procent vlastníků, cílem je zahájit stavební práce do konce letošního roku, dodal.

Na úsek dlouhý téměř 13 kilometrů ŘSD vybírá zhotovitele prací. Tendr se rozjel už loni a musel být pro množství dotazů posunut, nyní státní organizace plánuje, že by vítěze mohla znát už během září a se stavbou samotnou by se mělo začít do konce roku. Už nyní ale na částech úseku probíhají první přípravné činnosti.

Mátl uvedl, že na Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ) nepřišel žádný rozklad proti vydanému stavebnímu povolení. „Což znamená, že stavební povolení na trasu délky 12,6 kilometru nabylo právní moci,“ dodal. Ve stavebním řízení byly podle Mátla podány troje námitky, se všemi subjekty ale ŘSD našlo shodu, aby se stavební povolení neblokovalo. Poskytlo například smluvní závazek pražské městské části Kolovraty.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Součástí nového úseku mezi Běchovicemi a dálnicí D1 označovaného jako 511 bude dvojice tunelů nebo čtyři mimoúrovňové křižovatky. Na konci května začal v místech připravovaného úseku archeologický výzkum. Při plánovaném zahájení stavby na konci letošního roku by měla skončit na přelomu let 2027 a 2028.

Stavba Pražského okruhu je rozdělená do 11 úseků, zprovozněných je zatím sedm. První se otevřel v roce 1983. Naposledy se okruh řidičům rozšířil v roce 2010, kdy byl zprovozněna trasa od D1 k D5. Kromě jihovýchodního úseku mezi Běchovicemi a D1 chybějí tři v severní části mezi Ruzyní, Suchdolem, Březiněvsí a Satalicemi. A u těch není dostavba zatím v dohledu.

S využitím ČTK