Ikonický minivan na ovládání i digitronové hodiny. České 3Dsimo uvádí nové interaktivní stavebnice

3dsimo-noyce-joyce3

Foto: 3Dsimo

Digitronové hodiny řady Noyce Joyce od startupu 3Dsimo

0Zobrazit komentáře

Když jsme se s Davidem Paškevičem, zakladatelem startupu 3Dsimo, viděli naposled, prozradil nám, že má rád stavebnice, u kterých po sestavení zábava nekončí. Už tehdy měl ve své dílně rozdělaný koncept zcela nové produktové řady stavebnic, na které se po jejich složení rozhodně prášit nebude. Ke svým multitoolům a stavebnici Boffin Magnetic nyní přidává i sety Noyce Joyce.

Ty jsou určené nejen pro děti, ale také dospělé z řad technologických nadšenců. Jde o hračky, které jsou zákazníkovi ve jménu hesla „nejdřív práce, pak koláče” dodávány rozložené. Jednotlivé díly obohacené o elektrosoučástky si musí podle celkem jednoduchého návodu složit každý sám, což je činnost, která jak zabaví, tak něčemu přiučí.

Základem celé koncepce Noyce Joyce jsou sklolaminátové desky s elektroobvody. Skládáním jednotlivých dílů a propojováním spojů se uživatelé dozvídají více o fungování celé věci, která jim právě vzniká pod rukama, a získávají k ní zcela nový vztah. Navíc se ještě učí o principech elektrotechniky.

„Technologie plošných spojů nabízí neskutečnou variabilitu, což jsme využili při návrzích našich prvních sad Noyce Joyce. Věřím, že právě tato originalita a fakt, že všechny projekty jsou plně funkční, zaujme nejen technologické nadšence, ale také širokou veřejnost,“ říká David Paškevič, šéf startupu 3Dsimo.

3dsimo-noyce-joyce1

Foto: 3Dsimo

Legendární Téčko na ovládání

3dsimo-noyce-joyce2

Foto: 3Dsimo

Brož ve tvaru kočky má svítící oči

Výsledkem snah mohou být výtvory, které po složení svítí, ukazují čas nebo se pohybují podle pokynů. Mezi jednodušší produkty patří multifunkční karta se zabudovanou diodou, která po stisknutí poskytuje dostatek světla pro nalezení ztracených klíčů či zámku dveří.

Brože a další svítící šperky jsou zase zajímavým doplňkem, pokud chce být člověk k nepřehlédnutí. Tu největší porci zábavy však nabízí pojízdný RC minivan s cenou 99 dolarů (2 100 korun). Uživatelé si totiž mohou poskládat nejen samotný model, ale také ovladač, pomocí kterého lze vůz legendárního „Téčka“ od Volkswagenu ovládat.

Další zajímavostí z řady Noyce Joyce jsou digitronové hodiny Nixie (obrázek výše), které obsahují unikátní digitronky zobrazující čas a datum. Tyto hodiny nás vracejí do časů 60. let, kdy byla tato technologie velmi oblíbena. Z důvodu vysokých nákladů na výrobu však od ní bylo odstoupeno, nicméně jak ukazuje třeba i Dalibor Farný, dá se s nimi uspět i dnes, a to rovnou u NASA.

Podobně jako u ostatních produktů z řady Noyce Joyce je i hodiny nutné nejdříve složit, což by mělo i dětem zabrat maximálně dvě hodiny. Složený výrobek pak lze pověsit na zeď. „Vždy mě mrzelo, když stavebnice po sestavení a uložení na poličku pro mě přestala mít další význam a nemohl jsem ji už dál využít,“ vysvětluje Paškevič.

„I proto jsme chtěli Noyce Joyce pojmout tak, aby se z nich děti i dospělí mohli těšit i po zkompletování,“ dodává. Mimo kreativních stavebnic nabízí 3Dsimo také multitooly a 3D pera, u kterých je opět nabízena možnost sestavit si celý produkt svépomocí. O dalších zajímavostech z dílny Davida Paškeviče si můžete přečíst v našem nedávném článku.