Inovační centra českých zemí, spojte se. Nová síť Ynovate propojí experty a podnikatele napříč kraji

ynovate

Foto: CzechCrunch

Síť Ynovate propojí experty a podnikatele napříč kraji

0Zobrazit komentáře

Podpora českých podnikatelů, urychlení nástupu technologických inovací a také pomoc nové vládě s transformací české ekonomiky, to vše jsou úkoly, které si na svá bedra klade nově vzniklá síť inovačních center Ynovate. Ta propojuje experty inovačních center a podnikatelských inkubátorů z hned osmi krajů v zemi.

Jihomoravský kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, kraj Olomoucký, Plzeňský, Středočeský, Ústecký a také Zlínský. To všechno jsou regiony, ve kterých mohou začínající i již fungující malé či středně velké podniky požádat o radu expertů při překonávání nástrah, na které narazily během své byznysové odysey.

Právě malé a střední podniky jsou podle inovačních center motorem tuzemské ekonomiky. A aby tento motor mohl běžet na plné otáčky, dohodla se centra z výše zmíněných krajů na spolupráci a vzájemném propojení do sítě pojmenované Ynovate.

Z této dohody by měly těžit především společnosti, které mají tyto instituce pod svými křídly. Podle Jindřicha Weisse, koordinátora sítě Ynovate, se firmám a jejich produktům otevírá možnost uspět nejen na tuzemské, ale i na mezinárodní úrovni.

map-min

Foto: Ynovate

Mapa pokrytí nově vzniklé sítě Ynovate

Díky propojení budou firmy moci využívat know-how expertů jednotlivých center bez ohledu na to, pro jaké inovační centrum či podnikatelský inkubátor daný specialista pracuje. „Naši klienti tak mohou najít přesně takovou podporu, jakou potřebují,“ dodává Weiss.

Ynovate je kromě podniků připravené podat pomocnou ruku také vládě a pomoci jí tak naplno využívat potenciál dřímající v českých firmách. Stát by se tak mělo například v rámci projektu Technologická inkubace, který má podpořit 250 českých startupů částkou ve výši jedné miliardy korun.

„Naší obrovskou výhodou je každodenní práce s majiteli malých a středních firem napříč Českou republikou. Díky tomu známe velmi dobře prostředí, potřeby, ale i stav, ve kterém naše firmy jsou. V kombinaci se zaměřením na inovace, digitalizaci a inkubaci startupů se jedná o ojedinělou příležitost pro posunutí konkurenceschopnosti celé republiky. Teď je na budoucí vládě, aby využila ten synergický efekt,” říká Jindřich Weiss.

Cílem projektu je postupně rozšiřovat svou síť do dalších krajů a nabízet tak pomoc širšímu počtu firem. V současné chvíli patří mezi členská inovační centra jihomoravský JIC, liberecký Lipo.ink, Moravskoslezské inovační centrum, Inovační centrum Olomouckého kraje, Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, Středočeské inovační centrum, Inovační centrum Ústeckého kraje a také TIC Zlín.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym