Iron Man jako zombie v seriálu Marvelu a nový horor od Netflixu. Je tu další CC Watch s filmovými a seriálovými tipy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx-1
0Zobrazit komentáře

Páteční večer znamená nové vydání newsletteru CC Watch, v němž shrnujeme filmové a televizní novinky posledního týdne, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, na co se podívat. V uplynulých dnech Česko obletují hlavně záběry z natáčení blockbusteru The Gray Man s Ryanem Goslingem, které teď probíhá v Praze. Jelikož ale samotný film uvidíme asi nejdříve příští rok, obraťme se spíše k bližší zábavě. Zde může zaujmout třeba animovaný seriál Marvelu, kde uvidíme Iron Mana jako zombie, nebo nový spin-off hororové antologie American Horror Story.

Na Netflix pak dnes dorazil druhý film ze série Ulice strachu, který podle ohlasů nabízí kvalitní děsivou podívanou. Pokud to je ale trochu příliš děšení, na HBO brzy vychází satirická komedie dávající vzpomenout na oblíbeného Parazita. Následuje třeba zevrubný dokument o opiátové krizi ve Spojených státech nebo pozvánka do kina na čerstvou novinku z letošního festivalu v Cannes.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

V Praze se začal točit The Gray Man, nejdražší film Netflixu: Znamená to třeba, že se ulicemi našeho hlavního města v posledních dnech prohánějí makety tramvají, černá SUV s kamerami, auta do sebe bourají, vybuchují a střílí se z kulometu. Někde v celé té změti se pohybuje i Ryan Gosling, představitel hlavní role špionážního thrilleru za 200 milionů dolarů s ambicemi přiblížit se bondovkám. V Praze se bude natáčet až do 18. července, bližší informace k termínům a lokacím jsou na oficiálním webu města.

Zack Snyder pro Netflix natočí vlastní vizi Star Wars: Na Netflix se zanedlouho chystá prequel Armády mrtvých, režisér hororové komedie už má ale plné ruce práce s dalším, ještě větším projektem. Streamovacího giganta zaujal jeho nápad na film s názvem Rebel Moon, kde se Snyder inspiroval Sedmi samuraji od Akiry Kurosawy i Lucasovou epickou vesmírnou ságou. V centru děje má stát mladá bojovnice, žijící v malé kolonii na okraji galaxie. Když mírumilovnou kolonii začne ohrožovat armáda vůdce Balisaria, hrdinka se vydá na okolní planety hledat další bojovníky, kteří by se tyranovi postavili. Natáčení by mohlo začít počátkem příštího roku.

Na co jsme zvědaví

Co kdyby místo Kapitána Ameriky byla Kapitánka Anglie? Co kdyby Yondu ze Strážců galaxie místo Petera Quilla unesl prince Wakandy? Co kdyby se z Iron Mana stalo zombie? Takové a mnoho dalších možností bude zkoumat nový animovaný seriál Marvelu What if…? Naplno se tak ponoří do konceptu multiverza, který hraje ve čtvrté fázi univerza filmů a seriálů kolem Avengers velkou roli. Nový trailer prozatím nedává jasné indicie o ději novinky, skoro jisté ale je, že se diváci mohou těšit na zcela jiný pohled na postavy, které dosud na plátnech a obrazovkách vídali.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme velmi zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip jednoho z členů redakce CzechCrunche najdete v kompletním patnáctém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.