Italské debužírování nedaleko Prahy. Do luxusního rezidenčního projektu Oaks Prague míří vyhlášené restaurace

Eliška NováEliška Nová

oaks1x

Foto: Oaks Prague

La Bottega Oaks Deli Bistro

0Zobrazit komentáře

Do developerského projektu Oaks Prague, o kterém se už teď mluví jako o milionářském městečku, zavítají i italské restaurace La Bottega a La Finestra spadající do portfolia Riccarda Lucqueho. V prémiovém bydlení, které vzniká v Nebřenicích u Prahy, se tak bude i prémiově jíst.

Luxusní rezidenční zástavba nabídne téměř vše, co lidé potřebují k životu. Kromě rodinných a bytových domů a luxusních vil tu vznikne i mateřská škola, lázně i místo ke sportování. Jednou z místních dominant má být golfové hřiště. A nyní se rýsuje další nabídka, u které se především sbíhají sliny.

Developer totiž uzavřel smlouvu s italskou sítí restaurací La Collezione, díky níž v komplexu vzniknou dvě restaurace. Deli Bistro La Bottega na novém náměstí, druhá v golfové klubovně PGA National Czech Republic v rekonstruovaném zámku.

První bude prémiovým bistrem, kde budou hrát prim italské produkty a suroviny. To znamená, že v nabídce bude pečivo, dezerty, čerstvé těstoviny, speciální typ pizzy pinsa romana, sýry, salámy nebo vína.

„Návštěvníci se mohou těšit na pravou italskou kuchyni, založenou na čerstvosti a kvalitě. Z à la carte menu si vybere každý od snídaně přes oběd až po večeři. V létě bude možnost vychutnat si italskou pohodu na terase, barbecue či víkendové brunche,“ láká společnost Arendon, která je developerem projektu.

Dobré jídlo slibuje i druhá plánovaná restaurace, La Finestra Oaks Golf Club. V nabídce bude risotto, těstoviny, steaky i speciality z ryb a mořských plodů. Podnik bude přinášet i sezónní pokrmy, například chřestové nebo lanýžové menu. Kromě snídaní, obědů a večeří bude mít i drobnější nabídku v podobě sendvičů.

„Jsme velice rádi, že jsme se domluvili na spolupráci právě se sítí Riccarda Lucqueho, který patří v Česku mezi absolutní gastronomickou špičku. Ve dvou nových restauracích zajistí jeho tým kompletní služby. Milovníkům té nejlepší gastronomie určité značky restaurace La Finestra i La Bottega s jejich vybranou kuchyní a servisem není třeba představovat,“ líčí Jan Zemánek, šéf společnosti Arendon.

Oaks Prague nabídne prémiové bydlení nedaleko Prahy.jpg

Foto: Oaks Prague

Oaks Prague nabídne prémiové bydlení nedaleko Prahy

Areál na jih od Prahy by měl být kompletní v roce 2028. Pozornost přitahuje nejen nabídkou prémiového bydlení, chlubí se rovněž spoluprací se špičkovými architekty. Zaštiťuje se takovými jmény jako je Richard Meier, který má na svém kontě Pritzkerovu cenu, „nobelovku“ mezi architektonickými oceněními.

Nebo studiem Chapman Taylor, jehož ateliér stojí za jedním z bytových domů. Pod projektem Oaks Prague je ale podepsané také londýnské studio JTP Architects, které navrhlo nízkoenergetické domy.

„Vytváříme v Česku nový životní styl hodný jednadvacátého století,“ uvedl před časem Zemánek s tím, že lidé tu najdou malebné okolí, čistou přírodu a služby na špičkové úrovni. První vzorový byt, právě od ateliéru Chapman Taylor, se otevřel loni v květnu. První nemovitosti jsou v současné době dokončovány.