Jak budovat osobní značku a skloubit práci s mateřstvím? I to je téma konference Femme Palette

Kromě panelových diskuzí budou mít účastníci možnost zaměřit se s mentory třeba na téma kariérního růstu nebo změny zaměstnání.

Jiří BlatnýJiří Blatný

femmepaletteEvent

Foto: Femme Palette

Klára Holíková a Lucie Neumanová, zakladatelky platformy Femme Palette

0Zobrazit komentáře

Kariéra, nebo rodičovství. Takové dilema musí v průběhu života řešit mnoho žen. Mateřství je sice spojené s pocity štěstí a radosti, je ale také někdy důvodem, proč je žena nucena přemýšlet, jestli si vybrat jedno, nebo druhé. Jak mezi oběma cestami najít rovnováhu? I na toto téma se mohou těšit účastníci kariérní konference platformy Femme Palette, která se koná v druhém říjnovém týdnu v Praze. CzechCrunch je mediálním partnerem akce.

Konference se bude konat 8. října v budově WPP Campus v pražských Holešovicích. Dopolední program nabídne přednášky a panelové diskuze na různá témata. V té první ředitelka agentury H1.cz Veronika Burešová, šéfka produkce ve vývojářské firmě STRV Kateřina Dousková a marketingová manažerka společnosti Mattel Lenka Helena Koenigsmark spolu rozeberou autentické a inkluzivní vedení lidí. Mentorka Cristina Muntean, která je zakladatelkou společnosti Vornica zaměřené na rozvíjení žen ve schopnosti vést lidi, promluví o tématu budování osobního brandu.

Konference je určena všem, kteří se zajímají o téma leadershipu, osobní značky, rodičovství a kariéry, říká spoluzakladatelka Femme Palette Lucie Neumanová. Cílem akce je podle ní otevřít prostor pro diskuzi o kariérních tématech a inspirovat ty, co chtějí kariérně růst. Platforma Femme Palette nabízí svým členům personalizovaný mentoringový program. Tím prošlo přes šest set lidí, a to nejen žen. V jejich růstu je podporuje komunita více než sedmi set mentorů, kteří jsou profesionálové v různých oborech z celého světa. Globální komunitu iniciativy tvoří dohromady přes dva tisíce členů.

Další bodem diskuze bude hledání rovnováhy mezi kariérou a mateřstvím. O tom promluví šéfka diverzity v České spořitelně Petra Ondrušová, advokátka a zakládající partnerka advokátní kanceláře Sedlakova Legal Jana Sedláková a výkonná ředitelka komunikační agentury VMLY&R Iva Welker. Diskuzi bude moderovat Ursa Pejovnik, obchodní ředitelka pro veřejný sektor pro střední a východní Evropu v Hewlett Packard Enterprise. „Následovat bude diskuze na téma budování vlivu nejen v manažerské roli,“ uvádí Neumanová.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

O tipy se podělí viceprezidentka společnosti Wrike Ekaterina Syromyatnikova, ředitel české odnože Barclays Miloš Broulík a HR specialistka Eva Prokšová z Fortuna Entertainment Group. První část programu uzavře diskuze o tom, jak mohou rovné příležitosti pro ženy podporovat všichni na pracovišti. Moderátorka Klára Losert, spoluzakladatelka a ředitelka Talkbase, zde vyzpovídá provozní ředitelku Wunderman Thompson Kristýnu Šimonovou, regionální ředitelku marketingu YouTubu Pavlu Grigarovou a šéfa organizace Czechitas Ondřeje Čejku.

Tento rok děláme konferenci i více interaktivní,vysvětluje Neumanová. Odpoledne se účastníci podle své volby rozdělí do pěti tematických skupin, ve kterých je čekají série workshopů či skupinového mentoringu s mentory Femme Palette. „Vybrat si přitom mohou ze zaměření na kariérní růst, kariérní změnu, leadership, nebo mentoring zaměřený na obecné kariérní poradenství či leadership mentoring,“ vysvětluje Neumanová. „Během konference bude také dostatek příležitostí k navazování kontaktů,dodává.

Zakladatelky Femme Palette Lucie Neumanová a Klára Holíková „věří v sílu diverzity a inkluzivity na pracovišti a také v to, že nejlepší cesta k profesnímu růstu vede skrze sdílené zkušenosti lidí, kteří byli kdysi ve stejné situaci,“ píše Neumanová. Letošní pražská konference, která se koná v prostorách WPP Campus Bubenská, bude v pořadí druhou. Poprvé do Prahy zavítala minulý rok.

Mám ve svém životě velké ambice, tak potřebuji dobře spát, říká zakladatel STRV Lubo Smid

Možná tuto část svého života dlouhé roky přehlížíme, často si to pak ale vybere daň. A vědí to i ti nejúspěšnější podnikatelé.

Iva BrejlováIva Brejlová

lubo-smid4

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Lubo Smid, výkonný ředitel STRV

0Zobrazit komentáře

Je spoluzakladatel velké technologické firmy, která pořádně šlape. Její obrat se loni vyšplhal na 400 milionů, na kontě má aplikace pro významné společnosti, své vlastní aplikace, hry i digitální omalovánky. Lubo Smid, který řídí STRV, pendluje mezi kancelářemi v Praze, Brně a Spojených státech. A právě to způsobilo, že se ponořil mimo jiné do biohackingu. Potřeboval zjistit, jak udržet své tělo v co nejlepší kondici – aby tak udržel i svou mysl. Ví, že jedním z nejdůležitějších faktorů je spánek. A na spánek se s ním zaměříme i my.

„Mám ve svém životě velké ambice a uvědomil jsem si, že proto, abych dosáhl svých cílů, je třeba se řádně starat o své tělo a mysl. Spánek je toho nedílnou součástí,“ říká Lubo Smid. Pozvali jsme ho proto na konferenci, kde spánek probereme ve všech jeho polohách a možnostech. Se třemi zajímavými hosty si řekneme, co jej ovlivňuje. Jak dlouho vlastně spát chceme. A jestli jde spánek nějak hacknout. A nebo úplně naopak – jestli třeba můžeme spánkem hacknout náš výkon.

Spánkem trávíme třetinu života, přesto si jeho dopady možná neuvědomíme hned. Právě Smid přiznává, že třicet let se nad svým spánkem příliš nezamýšlel. „Ale dneska to na sobě vidím daleko více. Když si držím správný režim, mám dny daleko lepší, produktivnější a jsem i spokojenější,“ vysvětluje.

Jako ochutnávku konference jsme s ním připravili pár důležitých rad. Jak tedy vidí spánek Lubo Smid, šéf společnosti STRV, a co dělá pro to, aby jej využil pro sebe?

***

Mrkněte na akci CzechCrunch Offlajn: Jak dobře spát? Návod na lepší a výkonnější den. Můžeme se zbavit dlouhého usínání? Nebo si spánek smysluplně zkrátit? Měli bychom vlastně chtít se zbavit hodin, během kterých spíme? Přijďte si poslechnout návod na to, co spánek všechno ovlivňuje, a naučit se, jak spát lépe. Vytěžte ze své dřímoty maximum.

***

Co dělám jako první věci po probuzení?
Od té doby, co jsme vydali naši novou aplikaci na dechová cvičení Float, je to právě dechové cvičení Sunrise, kterým začínám den. Hned poté, co se mi automaticky otevřou zatemňovací závěsy a začne hrát Good Morning od Kanyeho Westa.

Co dělám jako poslední věc před usnutím?
Tady bych opět řekl dechové cvičení 4-7-8 na podporu spánku, což je rutina. Ale k tomu patří i pravidelná dávka B-Side Magnesium, která mi pomáhá mít opravdu kvalitní spánek.

Kolik hodin denně spím? Spím tak pravidelně?
Nejlépe se cítím, když mám dlouhodobě stejný režim. V roce 2018 jsem osmnáctkrát letěl do USA a zpět. To se bohužel na tom režimu dost podepíše. Takže jsem se naučil létat jen párkrát za rok a zůstávat na delší dobu. Průměrně spím sedm hodin a 23 minut, můj cíl je osm hodin nepřerušovaného spánku, což je pro mě důležité, abych vykompenzoval náročné silové tréninky a mentální zapojení během dne.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Spí moje partnerka stejně, nebo se někde v tomto smyslu míjíme?
Jsem aktuálně single, nicméně to většinou bývá problém. Mám rád v místnosti 18 stupňů nebo méně, což se často nesetkává s nadšením na druhé straně postele. Na druhou stranu to částečně řeší kvalitní peřina a už dlouho se přemlouvám, abych si pořídil termoregulační matraci, která dokáže nastavit odlišnou teplotu na každé straně postele a zároveň ji v průběhu noci měnit.

Jaké jsou tři věci, které doporučuji pro lepší spánek?
Chlad, tma a klid před spaním, to jsou za mě ty tři nejdůležitější věci. K tomu klidu… Nejlepší spánek mám, když minimálně tři hodiny před spaním nejím, nepracuji, ani nedělám žádnou náročnou fyzickou aktivitu. Bohužel se to snadněji řekne, než dělá, tak je potřeba hledat rozumný kompromis, ale tma a chlad je doma vždycky.

Každé dva týdny ukazujeme, co zajímavého se děje nejen v českých startupech.